به گزارش پارس به نقل از فارس، امین‌حسین نقشینه درباره شرایط جوی کشور طی روزهای آینده اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی پیش‌بینی می‌شود امروز شاهد تداوم بارش‌ها در گیلان باشیم.


کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به ورود یک سامانه بارشی جدید از جنوب غرب به کشور اضافه کرد: بر همین اساس و با فعالیت این سامانه بارشی انتظار می‌رود در استان‌های خوزستان، فارس، مناطقی از اصفهان، کرمان و به تدریج یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان شاهد افزایش ابر، وزش باد همراه با رگبار و رعد و برق باشیم.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی طی روز پنجشنبه در جنوب شرق و شرق کشور فعال خواهد بود، افزود: انتظار می‌رود اواخر وقت پنجشنبه این سامانه بارشی از مرزهای جنوب شرق کشور خارج شود.

نقشینه به وزش باد در مناطقی از استان خوزستان اشاره کرد و بیان داشت: امروز به سبب وزش باد و بروز پدیده گردوخاک در مناطقی از استان خوزستان کاهش دید افقی در این مناطق رخ خواهد داد.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی پدیده قالب در کشور طی 2 روز آینده وزش باد خواهد بود که این امر در شرق و جنوب شرق کشور محسوس‌تر است.

وی با اشاره به مواج بودن خلیج فارس و دریای عمان طی 2 روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران امروز شاهد افزایش ابر در ارتفاعات خواهد بود که با احتمال بارندگی همراه می‌شود.

این کارشناس هواشناسی یادآور شد: در 3 روز آینده تهران آسمانی کمی ابری تا نیمه‌ابری همراه با وزش باد را تجربه خواهد کرد.

نقشینه درباره نوسانات دمایی تهران نیز خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در روزهای آینده روند افزایش نسبی دمای هوا را در پایتخت شاهد باشیم. به طوری که پیشینه امروز و 2 روز آینده هوای تهران به ترتیب 17،19 و 20 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.