گوگل سیستم چهره نگاری جدیدی را ارائه کرده که میتواند چهره ی فرد مورد نظر را از بین جمعیت حدود 260 میلیون نفری شناسایی کند.

به گزارش پارس به نقل از شفاف ، فیس نت نام جدید سیستم چهره شناسی گوگل است که میتواند چهره ی فرد مورد نظر را از بین جمعیت حدود 260 میلیون نفری شناسایی کند. در واقع این نرم افزار همانند NCIS و بلک لیست در آینده ای نزدیک قابل دست رسی خواهد بود. هفته ی گذشته مقاله ای از سوی محققان گوگل منتشر شد که در ان سیستم هوشمند ساختگی با نام فیس نت دقیق ترین روش در شناسایی و تشخیص چهره های انسانی را ارائه میداد.

به گزارش مجله فورچون با اسکن کردن حجم زیادی از مجموعه داده های چهره شناسی،فیس نت قادر است چهره ها را از ان سوی وب بین 260میلیون تصویر به درستی (تقریبا صددرصد) شناسایی کند.هم اکنون محققان درحال بررسی چگونگی الگوریتم هایی درخصوص متعلق بودن دو تصویر به یک فرد هستند.
پژوهشگران همچنین سعی در بررسی توانایی فیس نت جهت نوشتن اسم برای چهره دارند.
برای مثال در مورد به روز کردن سایت ها، خانمی ممکن است بین 2000 تصویر به دنبال جورج کلونی باشد که در این صورت سیستم چندین تصویر در این زمینه پیشنهاد میدهد.

سال گذشته محققان فیس بوک مقاله ای منتشر کردند که درستی سیستم چهره شناسی نرم افزار دیپ فیس را حدود 97 درصد اعلام کردند.

براساس گزارش مجله فورچون ، فیس نت و دیپ فیس هنوز در مرحله ی بررسی و تحقیق هستند.
این امر چسباندن عکس برای جستجوی افراد (چهره های) مورد نظر کاربران را سهولت می بخشد. در عین حال به شرکت های وب این امکان را می دهند تا شبکه های اجتماعی کاربران خود را آنالیز کنند.

مترجم : زینب ممویی