به گزارش پارس به نقل از مهر: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا گفت:هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون روی عدد 97 در وضعیت سالم قرار گرفت.


دکتر وحیدحسینی افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، میزان غلظت تمام  آلاینده ها به غیر از  ازن، نسبت به روز گذشته افزایش داشته است.

به گفته وی، در حال حاضر میانگین غلظت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در بیشتر ایستگاه ها در حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در شرایط سالم است.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: در حال حاضر پارک قائم با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو ونیم میکرون روی عدد 147  آلوده ترین منطقه پایتخت است.

حسینی اظهار داشت: پیش بینی هواشناسی برای پایتخت حاکی از آسمانی نیمه ابری در بعضی ساعات ابری  ابری در اوایل شب همراه با بارش باران پراکنده و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف است. به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا به جز در مناطق پرتردد و شلوغ در شرایط سالم باقی بماند.

وی تصریح کرد: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در  منطقه ناسالم برای گروه‌های حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی - ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.