به گزارش پارس نیوز، در آستانه انتخابات شورایاری محلات شهر تهران گفتگویی با محسن پیرهادی عضو شورای اسلامی شهر تهران انجام دادیم که متن آن به شرح زیر است:

- آقای پیرهادی تبلیغات شهری مردم را به مشارکت در انتخابات شورایاری شهر تهران فرا می خواند ولی به نظر می رسد زمان برگزاری انتخابات هنوز قطعی نشده است و فرمانداری اعلام کرده که زمان برگزاری مشخص نیست، این امر تعجب برانگیز نیست؟

- مردم با شکوه فراوان و با رشد حدود بیست درصدی نسبت به ادوار گذشته ثبت نام کرده اند اما زمان برگزاری با ان قلت فرمانداری همراه شده است.

- فرمانداری نظرات متفاوتی دارد، دلیل آن چیست؟

- ببینید مستندات قانونی فرادست کامل و جامع است. در قانون اساسی همه امور با اراده مشخص می شود و ما تجربه های ملی و شهری و خصوصا از جنس سیاست را با موفقیت تجربه کرده ایم، اما در موضوعات اجتماعی و در سطح محله هنوز نتوانسته ایم مشارکت اجتماعی را نهادینه کنیم و مردم از مسئولین باانگیزه تر و عملگراتر هستند.

در همین شورایاری ها بدون حقوق و دستمزد به مردم خدمت می کنند، اما نتوانسته ایم این فرایند را درست طراحی کنیم تا مردم تکلیفشان روشن بشود.

- از دوره اول شورایاری تا کنون حدود هشت سال می گذرد. مجلس، دولت و شورای شهر برای این ساختار و فرایند چه کرده اند؟ برای قاعده مندی این موضوع چه فعالیتی صورت گرفته است؟ مقصر اصلی کیست؟

- همه مسئولینی که در این زمینه نقش دارند دچار کوتاهی و تقصیر شده اند لیکن شورای شهر بیش از دیگران باید پیگیر و پاسخگو باشد چرا که ما در شورای شهر، ستادی تحت عنوان هماهنگی شورایاری داریم. یک سال و نیم از عمر فعالیت این ستاد در شورای چهارم می گذرد، چرا پیگیری کافی صورت نگرفته تا امروز دچار این مسائل شدیم؟

الان برای اولین بار بعد از انقلاب، این رخداد نامطلوب شکل گرفته که ثبت نام یک انتخابات انجام شده ولی زمان برگزاری آن مشخص و قطعی نیست.

مردم چه گناهی کردند که باید کم کاری عده ای را ببینند و تحمل کنند؟ الان حدود 15000 نفر ثبت نام کرده اند ولی نمی دانند که چه زمانی باید تبلیغات کنند و برگزاری انتخابات در چه موعدی است.

سرمایه های پایدار در شهر، شهروندان هستند، لذا امیدواری و نقش آفرینی در ساحت خدمت در سطح محله نباید فراموش شود.

مردم نقش خود را به نحو احسن ایفا کردند و امید است که مسئولین و متولیان امر نیز نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

حرف آخر بنده این است که به خاطر مردم و احترام ثبت نام کنندگان و شهروندان عزیز، همه از شورای شهر و مجلس تا فرمانداری کمک کندد تا انتخابات در موعد مقرر و با کیفیت عالی برگزار گردد و شور و نشاط با این مشارکت مردم در جامعه ایجاد شود ان شاالله.