به گزارش پارس به نقل از ایسنا، سرهنگ ابراهیم رضایی نژاد افزود: زائران حسینی با گذرنامه معتبر و از مرزهای شلمچه، چذابه و مهران وارد عراق شوند و از مرزهای دیگر استفاده نکنند.

وی با بیان اینکه زائران اربعین حسینی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند، گفت: بر این اساس استانداری‌های ایلام و خوزستان عوارض خروج از زائران را دریافت نمی کنند و سازمان حج و زیارت نیز هزینه های بیمه و هلال احمر آنان را پرداخت می‌کند.

وی افزود: به طور میانگین روزانه سه تا چهار هزار گذرنامه صادر می شد اما به علت اربعین هم اکنون به 27 الی 28 هزار رسیده است.

وی با بیان اینکه در صدور گذرنامه تسریع شده است گفت: تقریبا صدور گذرنامه به روز و تلاش شده است و همه درخواست‌های روزانه در همان روز پاسخ داده می شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با اشاره به برخی مشکلات در صدور گذرنامه‌ها گفت: هماهنگی‌های لازم با شرکت پست و پلیس + 10 برای دریافت مدارک زائران صورت گرفته و ساعات کاری آن‌ها اضافه شده است تا در صدور گذرنامه ها تسریع شود.

براساس گزارش سایت پلیس، سرهنگ رضایی نژاد درباره صدور ویزا به کشور عراق گفت: صدور ویزا به کشور عراق مربوط است اما از نظر نیروی انتظامی خروج افراد واجد شرایط از مرز بلامانع است.