به گزارش پارس به نقل از تسنیم: حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان ظهر امروز در همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی که در مصلی بزرگ حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد، اظهار کرد: در واقعه کربلا مادرانی چون حضرت رباب (س) فرزندانی چون حضرت علی اصغر(ع) را فدایی راه ولایت امام حسین (ع) قرار می‌دهند اگر حضرت رباب (س) به‌اندازه ذره‌ای در این کار تردید داشت فرزندش شهید راه ولایت نمی‌شد.


وی افزود: عظمتی که حضرت علی‌اصغر (ع) در طول تاریخ اسلام در جهان ایجاد کرده است به دلیل عشق حضرت رباب (س) به ولایت امام حسین (ع) بوده است حضرت رباب (س) بدون تردید فرزندش حضرت علی اصغر (ع) را فدایی راه ولایت کرد.

استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: اگر امیرمومنان (ع) پسری چون حضرت ابوالفضل العباس که قهرمان دشت کربلا است دارد به خاطر مادر شجاع و قهرمان‌پرور او حضرت ام البنین(س) بوده است امیرمومنان (ع) پسران دیگری چون محمد بن حنفیه داشت که در جنگ‌ها رشادت و شجاعت لازم را نداشتند و امام درباره ایشان به‌صورت صریح فرمودند این به خاطر مادر وی است که زنی ترسو بوده است.

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به نقش بزرگ مادران در تربیت فرزندان گفت: نقش مادر در تربیت فرزند بسیار زیاد است اگر مادر خوب باشد تأثیر او در تربیت فرزند می‌تواند بدی پدر را نیز خنثی یا کم‌رنگ کند.

وی با اشاره به تربیت فرزند به‌عنوان ذخیره قیامت بیان کرد: مادران باید تلاش کنند فرزندانی را تربیت کنند که ذخیره آن‌ها در قیامت بوده و از آن‌ها دستگیری کنند مبادا مادران کشور ما با نگاه غربی فرزندان خود را تربیت کنند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: در اسلام زن و مرد بعد از ازدواجشان ارزش پدر شدن یا مادر شدن را پیدا می‌کنند در نگاه غربی است که لیاقت مادر شدن را از زنان می‌گیرند و زنان را خودخواه و خودپرست تربیت می‌کنند تا در راستای حفظ ظاهر خود نسبت فرزند آوری ازخودگذشتگی نداشته باشد.

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به روایتی درباره ایثار مادر نسبت به فرزند گفت: در روایت است که هر بار مادری به فرزند خود شیر دهد هرچه گناه داشته بخشیده شده وزندگی بدون گناه و جدیدی را آغاز می‌کند، در اسلام هرچه زنان فرزند آوری داشته باشند نزد خداوند عزیزتر می‌شوند، زنان کشور ما تلاش کنند با الگو گیری از خانم رباب (س) فرزندان مؤمنی را برای اسلام پرورش دهند.

وی اظهار کرد: داغ حضرت رباب (س) در کربلا داغی بسیار بزرگ بوده است این خانم بزرگوار علاوه بر فرزند شیرخوار خود حضرت علی اصغر(ع) همسر خود امام حسین (ع) که بسیار نسبت به ایشان علاقه داشتند را در کربلا از دست دادند.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: حضرت رباب (س) آن‌قدر نسبت به حضرت امام حسین (ع) علاقه داشتند که بعد از واقعه کربلا با اجازه حضرت زینب (س) در سرزمین کربلا باقی‌مانده در غم و عزای امام حسین (ع) سوگواری می‌کردند و در نهایت بیشتر از یک سال دوام نیاورده و درراه این مصیبت بزرگ جان دادند.