به گزارش پارس، عظیم عراقی در گفتگو با مهر افزود: مراحل نازکاری و نصب تجهیزات نیز در این دو ایستگاه نیمه مرکزی خط 3 مترو صورت گرفته و برای راه اندازی آنها تنها در انتظار رسیدن پله های برقی سفارش داده شده هستیم.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود تا یکماه آینده سری جدید پله های برقی مترو به کشور وارد شود که در تلاشیم در کوتاهترین زمان ممکن پس از رسیدن پله های برقی نسبت به راه  اندازی و بهره برداری از ایستگاههای میدان ولیعصر(عج) و فاطمی اقدام کنیم.

عراقی تاکید کرد: پیش بینی می شود با بهره برداری از نیمه شمالی خط 3 و تکمیل خط روزانه 500 هزار جا به جایی توسط این خط صورت گیرد و میزان کل جابه جایی های متروی تهران به حدود 4 میلیون سفر در روز برسد.

وی تاکید کرد: چنانچه خط 3 با تمام ظرفیت مورد بهره برداری قرار گیرد یعنی 60 رام قطار در خط به کارگیری شود و سرفاصله حرکت قطارها به حداقل حد ممکن برسد تنها در این خط امکان جابه جایی 45 هزار نفر در ساعت در هر جهت وجود دارد.

مجری خط 3 مترو تهران گفت: در تلاشیم تا نیمه شمالی خط 3 مترو تهران را نیز تا پایان سال تکمیل و آماده بهره برداری کنیم تا شمال شرقی تهران به جنوب غربی از طریق این خط متصل شود و شهروندان بتوانند تا شهرک قائم را با مترو سفر کنند.