به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، "مجید" عامل اسیدپاشی به صورت آمنه بهرامی 17 شهریور از زندان آزاد شد. او بعد از پاسخ رد آمنه به خواستگاری او با پارچ قرمز پر از اسید به آمنه حمله کرد . سوختگی شدید و نابینایی آمنه آن سالها افکارعمومی را به شدت متاثر کرد. 

آمنه تا اسفند 87 که حکم قصاص چشم مجید برای اجرا صادر شد تلاش زیادی برای درمان کرد و در این مدت کتابی هم به نام "چشم در برابر چشم" در آلمان منتشر کرد و داستان زندگی اش را روایت کرد. او در این کتاب نوشت که هر شب، وقتی به رخت‌خواب می‌رود، به لحظهٔ انتقام فکر می‌کند؛ به لحظه‌ای که با آرامش پیپت را به دست می‌گیرد و چند قطره اسید در چشمان کسی می‌پاشد که او را کور کرده‌است. آمنه می‌گوید: «بعد وقتی مجیدبیدار می‌شود، از درد فریاد می‌زند. درست مثل من که هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوم، فریاد می‌زنم.

حکم قصاص چشم مجید بازتاب جهانی داشت و برخی کشورهای غربی به شدت از این حکم انتقاد کردند و آن را برخلاب حقوق بشر دانستند و از ایران می خواستند جلو اجرای حکم را بگیرد. اما حق قصاص ، حق شخصی آمنه بود و بالاخره نهم مرداد 1390 زمان قصاص رسید و همه منتظر اولین قصاص چشم در ایران بودند.

آمنه اما مجید را بخشید .او خود در این باره گفت:«در آخرین لحظه‌ای که حتی آمپول بیهوشی را به مجید موجدی تزریق کردند و برادرم آمد تا قطره اسید را توی چشمهایش بپاشد، او زار زار گریه می‌کرد و به من فحش می‌داد. اما من در آخرین لحظه به برادرم گفتم که بگذر. برادرم گفت چرا؟ من پاسخ دادم که هرگز نمی‌خواستم این کار را بکنم.»

خبر بخشش آمنه به سرعت جهانی شد و آمنه با وعده های زیادی مخصوصا از کشورهای اروپایی برای تامین هزینه عمل خودش قرار گرفت ، که البته وعده ها در حد وعده ماند.

همه آمنه را فراموش کردند تا اینکه دیروز خواهر آمنه خبر داد که مجید چند روز پیش با وجود حکم تبعید و حبسی که برایش تعیین کرده بودند، آزاد شده و آمنه هم به ایران باز می‌گردد تا موضوع را پیگیری کند و مجدد شکایت کند چراکه در حق آمنه اجحاف شده و مجید هم فردی خطرناک برای آمنه و خانواده‌ ما و حتی جامعه است.