• لینک کوتاه
 • کد خبر: 229293

  چشمه آب معدنی قرمرض چشمه ایست که در 12 کیلومتری شهرستان نکا و در میان کوه های جنگلی و سرسبز منطقه هزارجریب قرار دارد.

  به گزارش پارس، کارشناس اداره کل  میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری مازندران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه چشمه آب معدنی قرمرض یکی از مشهورترین نقاط گردشگری شهرستان نکا است گفت : شهرت این چشمه به خاطر خاصیت درمانی آن برای بیماریهای  کلیوی است ، که موجب شده تا هموطنان بسیاری، از سایر نقاط کشور برای نوشیدن آب این چشمه به این منطقه سفر کنند . 


  مریم اسدی افزود :این ظرفیت طبیعی که مخاطبان بیشماری دارد در زمره جاذبه های گردشگری سلامت جای می گیرد شاخه ای از گردشگری که در کنار جنبه تفریحی اش درمانی نیز هستند.
   

  به گفته وی آب این چشمه دارای املاح معدنی است خاصیت طبی این آب که در میان همه معروف است، دفع سنگ کلیه است. هر کس که دچار عارضه سنگ کلیه بوده و از آب این چشمه نوشیده گفته که به طرز عجیبی معجزه می کند و سنگها را از کلیه ها دفع می کند.
   

  کارشناس اداره کل  میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری مازندران گفت : چشمه ي آب معدني قرمرض كه در 12 كيلومتري جنوب شهر نكا و در مسیر نکا به سد گلورد قرار دارد. این چشمه زیبا درميان تپه هاي جنگلي واقع شده و از چشمه هاي منحصر بفرد استان و كشور است.
   

  اسدی افزود :در سال های اخیر طرح گردشگری در اطراف چشمه از سوی شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در حال اجرا است ، و با احداث سرویس بهداشتی ، قهوه خانه ، آلاچیق و ... در اطراف چشمه توجه مسافران را بیشتر جلب کرده است.


  گفتنی است؛ پارک جنگلی اطراف چشمه قرمرض به مساحت 30 هکتار با همکاری منابع طبیعی و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، به عنوان منطقه نمونه گردشگری به تصویب رسید ،که طی سالهای آتی بر اهمیت آن افزوده می شود.

  جاذبه های گردشگری سلامت شهرداری صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری قهوه گردشگری مسافران منابع طبیعی چشمه
  • مجتبی
   پاسخ

   با سلام
   متاسفانه من از بیماران سنگ کلیوی کلسیمی هستم و این اب را بارها استفاده کردم و هیچ اتری نداشتّ اینها تنها تبلیغات شهرداری و میرات است برای جذب مشتری و کسب درامد برای اجاره کننده این مکان. و همچنین تبدیل به محل دپوی اشغال هم شده. است.
   باتشکر
   امیدوام رعایت شود و پیام من منتشر شود و حذف نشود

  • افسانه
   پاسخ

   س ما که هنوز نرفتیم اما همه گفتن خاصیت درمانی داره واسه سنگ کلیه جای خوبیه واقعا ما که نمی دونیم

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها