به گزارش پارس، عباس میرهاشمی رئیس انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در گفتگو با  مهر درباره زمان و مکان تشییع زنده‌یاد حسین پرتوی گفت: پیکر این هنرمند روز سه‌شنبه 30 اردیبهشت ماه ساعت 9 صبح از مقابل خانه هنرمندان تشییع خواهد شد و در حال پیگیری و مکاتبه هستیم تا پیکر ایشان را در قطعه هنرمندان ایران خاکسپاری کنیم.

میرهاشمی با ابراز تأسف از درگذشت این عکاس روزهای انقلاب و دفاع مقدس از او به عنوان یکی از عکاسان بزرگ  انقلاب اسلامی ایران یاد کرد که آثار به یاد ماندنی بسیاری را در تاریخ انقلاب ایران جاودانه کرد.

او پرتوی را عکاسی مردم‌دار دانست که در دوران دبیری عکس روزنامه کیهان به استعدادیابی بسیار توجه داشت و همیشه اطرافیانش را به تحصیل و پیشرفت در مسیر هنری توصیه می کرد او درس‌های بزرگی را به جامعه عکاسان داد.

وی افزود: پرتوی درس مردانگی و  ایستادگی به همگان داد و اگر آثارش را بازنگری کنیم همیشه داشته های تازه ای را در آن خواهیم یافت که می تواند مورد توجه قرار گیرد.

میرهاشمی درگذشت حسین پرتوی را ضایعه بزرگی برای جامعه هنری ایران دانست و گفت: این مردان بزرگ که در سخت ترین روزها تلاش کردند باید بیش از این مورد قدردانی قرار می گرفتند اکنون با از دست رفتن این عکاس بزرگ گنجینه بزرگی را نیز از دست داده ایم.

او با اشاره به روزهای سخت بیماری حسین پرتوی و بی توجهی هایی که نسبت به وضعیت او شده بود، گفت: او در سالهای آخر عمرش با مشکلات بسیاری مواجه بود و وظیفه جامعه این بود که از چنین افرادی مراقبت بیشتری می کردند، کسانی که از زحمت کشان عرصه های سخت جامعه بوده است، لازم است که خانواده آنها نیز آسایش و آرامش بیشتری را تجربه کنند.

او در پایان با تقدیر از خانواده حسین پرتوی در همه سالهای سختی که با این هنرمند همراه بوده اند، گفت: خانواده حسین پرتوی با عشق و علاقه همه سختی ها را تحمل کردند و با ایستادگی و دلدادگی و مراقبت شبانه روزی خود دریچه تازه ای از زندگی را به روی دیگران گشودند که باید از آنها به صورت ویژه تقدیر و تجلیل شود.

حسین پرتوی عکاس انقلاب و خالق عکس جاودانه دیدار همافران با امام (ره) ساعاتی قبل بعد از تحمل سالهای بیماری از دنیا رفت.