به گزارش پارس به نقل از ایرنا، برخورد قطار تهران به مشهد با یک عابر پیاده در ورامین منجر به مصدومیت شدید وی شد.

این حادثه دلخراش در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه در محله سیلوی شهرستان ورامین به وقع پیوست که در آن یک مرد ۳۵ ساله با سپر قطار برخورد و به شدت مصدوم شد.

به گفته یکی از مسوولین راه آهن شهرستان ورامین خوشبختانه در این تصادف، فرد مصدوم بر اثر برخورد با قطار به خارج از ریل پرتاب و از مرگ حتمی نجات یافت.

وی که نخواست نامش در خبر فاش شود، افزود: پس از وقوع این تصادف، قطار متوقف و نیروهای اورژانس با حضور در محل حادثه فرد مصدوم را به بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد منتقل کردند.

وی تصریح کرد: بر اثر اطلاعات به دست آمده از بیمارستان، فرد مصدوم بر اثر شدت حادثه دچار خونریزی داخلی شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته و حال عمومی وی مساعد اعلام شده است.

به گفته یکی از مسافرین، قطار پس از توقف یک و نیم ساعته به راه خود ادامه داد.

احمد فرهانی افزود: فرد مصدوم توسط نیروهای اورژانس به سرعت از محل حادثه به بیمارستان انتقال داده شد.

خصط سیر قطار سراسری تهران – مشهد با عبور از وسط شهرستان ورامین، این شهرستان را به دو قسمت تقسیم می کند.

قرار گرفتن منازل مسکونی متعدد و عدم وجود زیرگذر و یا پل های عابر پیاده در این مناطق باعث می شود که مردم برای رسیدن به محل زندگی مجبور شوند از روی ریل راه آهن عبور کنند که این امر در برخی از موارد منجر به تصادف با قطار می شود.

همچنین در بهمن ماه سال گذشته نیز قطار تهران به مشهد در سوزن بانی محمد آباد قرچک با یک دستگاه خودروی تاکسی پس از عبور از مانع برخورد و دو کشته بر جای گذاشته بود.