به گزارش پارس به نقل از تسنیم، محمود عاطفی پیش از ظهر امروزیکشنبه ۳ فروردین در مراسم افتتاح قرارگاه رسانه ای راهیان نور جنوب کشور در اهواز گفت: از حدود یک ماه پیش راه اندازی قرارگاه رسانه ای راهیان نور در کشور طرح و بررسی صورت گرفت، تا با راه اندازی آن بتوانیم به خوبی اخبار راهیان نور و حرکت عظیم آنها به خصوص در روزهای نخست سال را پوشش دهیم. وی افزود: متأسفانه هنگامی که بسیاری از هموطنان در کشور خاک مقدس خوزستان را زیارت می کنند و حضور در این مناطق عملیاتی را به جاهای دیگر کشور ترجیح می دهند اغلب رسانه های ما در نوعی تعطیلی به سر می برند به همین دلیل پوشش مناسبی برای این حرکت صورت نمی گیرد.

عاطفی ادامه داد: بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا این قرارگاه راه اندازی تا اخبار حضور راهیان نور در مناطق عملیاتی به خوبی پوشش داده شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تصریح کرد: حدود دو هفته روی این طرح در تهران بررسی صورت گرفته و در نهایت این طرح به همراه سایر طرح های درنظر گرفته شده برای راهیان نور، هفته قبل از سوی مسئولان راهیان نور کشور به اطلاع رهبر معظم انقلاب رسید.

عاطفی افزود: این قرارگاه اولین مرکز آموزش های تخصصی در حوزه خبرنگاری در دو بخش خبرنگاری در بحران و خبرنگار پژوهشگر خواهد بود تا به وسیله آنها اصحاب رسانه خوزستان برای این دو مقوله به صورت تخصصی آموزش داده شوند.

وی اضافه کرد: قصد داریم برای این آموزش های تخصصی از چهره های شاخص آموزش رسانه در کشور و حتی جهان استفاده کنیم تا آموزش ها کاملا کاربردی باشد.

عاطفی عنوان کرد: خبرنگارانی که در این زمینه آموزش می بینند به سایر رسانه های کشوری تزریق می کنیم تا بتوانیم قدم های مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت برداشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تاکید کرد: خبرنگاران با ترویج فرهنگ ایثار و جهاد بی شک اولین قشری خواهند بود که به شعار امسال رهبر معظم انقلاب لبیک گفته اند و آنها با این کار مدیریت جهادی در حوزه فرهنگ را به خوبی نمایش می دهند.

عاطفی عنوان کرد: خوشحالم که این ظرفیت در رسانه های خوزستان وجود دارد و آنها می توانند به خوبی انتقال دهنده فرهنگ ایثار و مقاومت به کل کشور باشند.