به گزارش پارس به نقل از مهر، امامعلی یگان زاده افزود: در حال حاضر حکم تخریب ۴ ساختمانی که با تصرف اراضی ملی پارک سرخه حصار ساخته شده بودند بنا بر دستور مقام قضایی در دادگاه بدوی و تجدید نظر قطعی شده است.

به گفته وی، سازمان محیط زیست با این حکم و طبق دستور دادستان ویژه مبارزه با زمین خواری عصر امروز اقدام به تخریب این ساخت و سازها در اراضی ملی پارک سرخه حصار کرده و تاکنون یکی از این ساختمانها و تمام درختکاریهای اطراف آن به طور کامل تخریب شده است.

یگان زاده با بیان اینکه تا پایان روز یکشنبه (امروز) سه ساختمان دیگر و تمامی درختکاری های و عرصه و اعیانی و حاشیه های آنها نیز تخریب خواهد شد، اظهار داشت: این ساخت و سازها در داخل محدوده پارک ملی که درجه حفاظتی آن از منطقه حفاظت شده نیز بالاتر است انجام شده است.

سرپرست اداره پارکهای ملی خجیر و سرخه حصار با بیان اینکه این ساختمانها در محدوده روستاهای" ده ترکمن" و" همه سین" هستند توسط زمین خوارانی که اشخاص حقیقی هستند صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: سازمان محیط زیست پس از تخلیه این اماکن با همکاری پلیس امنیت یگان امداد، کلانتری محل، و شهرداری منطقه ۱۳ ناحیه ۴ این تخریب ها را انجام داد.