به گزارش پارس به نقل از مهر، ساعت ۱۵ و ۲۰ دقیقه پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه امسال یک پژو پارس مقابل طلافروشی آریا در شهرک تعاون کرمانشاه توقف کرد و سه مرد نقابدار از آن پیاده شدند. یکی از مردان با اسلحه ای که در دست داشت از جوان طلافروش خواست هیچ مقاومتی نکند و این در حالی بود که پسر جوان بی اعتنا به تهدیدهای دزدان در برابرشان ایستاد تا اجازه سرقت ندهد.

همزمان دزد نقابدار سه گلوله به سمت مرد طلافروش شلیک کرد. سارقان سپس طلاهای داخل ویترین را داخل کیسه ای ریخته و پس از بیرون آمدن از طلافروشی چهار گلوله دیگر شلیک کردند تا با وحشت آفرینی بتواند از صحنه سرقت فرار کنند. دقایقی از این سرقت مسلحانه نگذشته بود که تیم هایی از کلانتری و اورژانس خود را به طلافروشی آریا رساندند.

با حضور تیم پلیسی در محل مشخص شد، پسر جوان به خاطر شدت جراحات و خونریزی جان خود را از دست داده است. پلیس که احتمال می داد دزدان مسلح هنوز از شهرک بیرون نرفته باشند با کمک واحدهای دیگر پلیس به اجرای طرح مهار پرداختند ولی تلاش هایشان نتیجه ای نداد.

در ادامه مأموران در بررسی از طلافروشی و تحقیق از برادر میلاد دریافتند دزدان یک کیلو و ۸۰۰ گرم طلا را به سرقت برده اند و در تجسس های دیگر مشخص شد طلافروشی مجهز به دوربین مدار بسته و شیشه ضد سرقت نیست.

تیم پلیسی در ادامه، تحقیقات را بر روی خودروی دزدان متمرکز کرده و در تجسس ها دریافتند، سارقان براینکه شناسایی نشوند، با خودروی سرقتی به طلافروشی دستبرد زده بودند.

مجتبی ملکی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در این باره به خبرنگار مهر گفت: با انجام تحقیقات در این زمینه، هویت سه سارق شناسایی شد که ماموران در عملیاتی ضربتی سارقان مسلح را دستگیر کردند.

وی افزود: دزدان مسلح در بازجویی های اولیه به سرقت مسلحانه از طلافروشی و قتل مرد جوان و همچنین سرقت خودروی پژو اعتراف کردند.

دادستان کرمانشاه خاطر نشان کرد، سارقان به جرایم دیگری نیز اعتراف کرده اند که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.