به گزارش پارس به نقل از مهر، بازارچه خیریه بیماران ام اس در روزهای پنجشنبه و جمعه با حضور دکتر علی اصغر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ برپا شد. پیوندی در حاشیه بازدید از بازارچه خیریه ام اس گفت: متاسفانه در جامعه ما فرهنگ و شناخت صحیحی درباره این بیماری وجود ندارد.

وی افزود: مسلماً ایجاد چنین شناخت و نگرشی هم با فعالیتها و ارتباطات بین بخشی و فرابخشی و همچنین کار فرهنگی قابل انجام است تا بتوانیم بیماری ام اس را به شکل صحیح به جامعه معرفی کنیم.

رئیس نظام پزشکی تهران بزرگ ادامه داد: با اینکه این بیماری قابل درمان نیست، اما می توان شرایطی را فراهم کرد که بیماران سالهای سال زندگی عادی داشته و به فعالیت های اجتماعی خود مشغول باشند و این مستلزم همکاری و همراهی کارگزاران نظام سلامت است.

پیوندی با تقدیر از فعالیت انجمن ام اس، تاکید کرد: ما تشکلهای بسیار قوی از بیماران مختلف داریم که با انسجام، علاقه و قدرت زیادی کنار هم جمع شده اند و به فعالیت مشغول هستند. مسئولان حوزه سلامت نیز باید از توان این انجمنها و نیروهای فعال آنها حداکثر استفاده را ببرند. با ساماندهی و توجه لازم به این انجمنها می توان قدم موثری چه در حوزه فرهنگ و چه در حوزه سلامت برای آشنایی بیشتر مردم با بیماریهای مختلف برداشت.