به گزارش پارس به نقل از مهر، سامان ۳۳ ساله یکی از سابقه دارترین مجرمان پایتخت در سرقت منزل است که تنها در ۱۲ سال ۱۴ بار توسط پلیس دستگیر شده است. وی روز گذشته در عملیات ویژه پلیس آگاهی در حالی که فیلم حضورش در چند سرقت خانه در اختیار ماموران بود بار دیگر شناسایی و دستگیر شد.

گفتگوی مهر با این سارق سابقه دار را می خوانید.

* چند بار سابقه کیفری داری؟

- از سال ۷۹ که برای اولین بار دستگیر شدم تا کنون ۲۲ بار به زندان رفته ام. زندان را خانه دوم خودم می دانم چرا که در این مدت نصف عمرم را در آن گذرانده ام.

* آخرین بار کی دستگیر شدی؟

- ۴ ماه قبل بود که از سوی ماموران به دلیل سرقت خانه های شمال تهران دستگیر شدم و به زندان رفتم اما دو ماه قبل با سپردن وثیقه از زندان بیرون آمدم و دیگر به آنجا بازنگشتم تا اینکه بامداد یکشنبه ماموران به مخفیگاهم یورش آورده و مرا دستگیر کردند.

* آیا می دانید تا کنون چند مرتبه مرتکب سرقت شده اید؟

- آمار سرقت هایم را ندارم اما به طور میانگین ماهی ۳۰ بار سرقت خانه انجام می دهم.

* چگونه از زندان خارج می شدی؟

- با سندهای جعلی از زندان بیرون می آمدم و دیگر به زندان نمی رفتم و با مبلغ های جزئی رضایت مالباختگان را جلب می کردم. البته دفعات قبل همدستانم مالباختگان را تهدید می کردند و آنها نیز از ترس مجبور بودند رضایت بدهند.

* از چه طریقی سرقت می کردی؟

- ابتدا خانه های ویلایی و خالی از سکنه شمال شهر را شناسایی می کردم و بعد به روش تخریب وارد آنجا شده و وسایل با ارزش را سرقت می کردم.

* آَیا همدستی هم داری؟

- قبلاً با چند نفر به عنوان یک باند سرقت می کردیم اما پس از این که آنها خواستند مرا دور بزنند طی درگیری مسلحانه با آنها تسویه حساب کردم. در دو درگیری از ناحیه دست و پا مورد اصابت گلوله قرار گرفتم.

* چقدر از هر سرقت گیرت می آمد؟

- من آدم قانعی بودم و هر موقع به میزان کافی پول در می آوردم بیشتر سرقت نمی کردم.

* می دانی چگونه دستگیر شدی؟

- فکر می کنم از طریق فیلم و عکسهایی که گرفته شده است مرا شناسایی کردند. من آب از سرم گذشته و هرچقدر دستگیر شوم دست از سرقت بر نمی دارم.