به گزارش پارس به نقل از ایرنا، متن این اثر نمایشی براساس افسانه های قدیمی هرمزگان نوشته شده و تنها دیالوگ های این نمایش، ترانه های قدیمی جنوب ایران، هند و مجارستان است که پس از اجرا در سی دومین جشنواره تئاترفجر، در فستیوال تئاتر بوداپست (مجارستان) وشهر باستانی کورکوشترا هند نیز اجرا می شود.

« از استخوان خالی شدم» در ادامه دیگرتجربیات پشت کوهی با نگاهی پست مدرن این افسانه ها را با تکیه بر زبان بدن بازیگر و ابزار در صحنه روایت می کند.

محمد سایبانی، حسین اصیلی و بهروز عباسی بازیگران بندرعباسی این نمایش هستند که در کنار دو بازیگر زن مجارستانی و دو بازیگرمرد هندی در این نمایش ایفای نقش خواهند کرد.

« از استخوان خالی شدم» پس از اجرا در جشنواره تئاتر فجر ایران، بهار آینده درفستیوال تئاتر بوداپست مجارستان هم اجرا می شود. همچنین قرار است این نمایش در یک سال آینده در سه کشور تولید کننده نیزاجرای عمومی شود.

« مثل آب برای شکلات» آخرین نمایش ابراهیم پشت کوهی بود که تابستان گذشته با بازی رویا نونهالی در تالارچهارسوی تئاتر شهر اجرا شد.** آثار نهایی راه یافته به بخش « نسل نو» جشنواره تئاتر فجر اعلام شد

هیات انتخاب آثار بخش نسل نو سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر ۱۰ اثر را به عنوان آثار راه یافته به جدول نهایی جشنواره معرفی کرد.

هیات انتخاب آثار بخش نسل نو سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر متشکل از فریندخت زاهدی، محمدباقر قهرمانی و حسین کیانی، ۱۰ اثر را به عنوان آثار راه یافته به جدول نهایی جشنواره معرفی کرد.

بر این اساس نمایش های « اپیدمی طاعون» به نویسندگی و کارگردانی امیر رجبی، « به مناسبت ورود اشکان» به نویسندگی و کارگردانی پوریا کاکاوند، « خانه آقای کرمی» به نویسندگی و کارگردانی امیر اخوین، « خانه پاکیزه» به نویسندگی « سارا رول» و کارگردانی مانلی حسین پور، « در باب تفریحات سالم و غیرسالم» به نویسندگی سیداحسان عرفانی و کارگردانی فریبرز کریمی و سید احسان عرفانی، « گم شده در یانکرز» به نویسندگی « نیل سایمون» و کارگردانی مرتضی برزگر زادگان، « مثل تو وقتی که خوابی» به نویسندگی مونا محمودزاده و کارگردانی سیده شکوفه طاهری، « مجردها» به نویسندگی « دیوید فوئنکیو» و کارگردانی پوران مرادی، « موومان» به نویسندگی محمد زارعی و کارگردانی مرتضی غفاری و « یوبیتسومه» به نویسندگی و کارگردانی نیما نادری، ۱۰ نمایشی هستند که برای حضور در این بخش انتخاب شده اند.** انصراف نمایش « تپانچه های خانم اخترالسلطنه» از تئاتر فجر

شهاب الدین حسین پور که تصمیم داشت « تپانچه های خانم اخترالسلطنه» را در بخش چشم انداز سی و دومین جشنواره تئاتر فجر روی صحنه ببرد، از حضور در این جشنواره انصراف داد.

این کارگردان تصمیم داشت نمایش « تپانچه های خانم اختر السلطنه» را با بازی گلاب آدینه، علیرضا خمسه، رویا نونهالی، مریم بوبانی، نورا هاشمی، حمید رحیمی و محمد صدیقی مهر به روی صحنه ببرد که به علت همزمان شدن اجرای عموم « بیوه های غمگین سالار جنگ» با تمرینات این نمایش از حضور در جشنواره رسما انصراف داد.

شهاب الدین حسین پور اظهار امیدواری کرد تا با مساعدت مسئوولان تئاترشهر بتواند « تپانچه های خانم اختر السلطنه» را با همین گروه بازیگران در سال آینده در یکی از تالارهای این مجموعه به روی صحنه ببرد.

این کارگردان این روزها نمایش « بیوه های غمگین سالار جنگ» را در سالن چهارسو مجموعه تئاترشهر روی صحنه دارد.