جعل مدرک راهی ناعادلانه و غیرمنصفانه است که متاسفانه بسیاری از افراد با اقدام به این کار سودهای کلانی را عاید خود می کنند. البته هرگز کار این افراد مخفی نمی ماند و با نظارتی که از سوی نهادهایی همچون پلیس فتا، پلیس آگاهی دایره مبارزه با مفاسد اقتصادی و وزارت اطلاعات سپاه صورت می گیرد، سرانجام بدی در انتظار آن ها خواهد بود. جاعلان هر چند هم که تلاش کنند از خود ردی بر جای نگذارند، نمی توانند درایت و هوشمندی پلیس را دست کم بگیرند و در نهایت دستگیر خواهند شد. سلطان جعل مدارک در ایران امیر رضا ثابت بود که او با جعل اسناد، مدارک و گواهینامه های تقلبی کلاهبرداری های بسیاری کرده و سود بسیاری به جیب زده بود. او در دادسرای مشهد محاکمه و به جرایم خود اعتراف کرد. او با مدرک فروشی به افراد برای آن ها اعتبارات پوشالی و دروغین ساخته و بود و هم خود و هم گیرندگان مدراک جعلی را به موقعیت های عالی رسانده بود. زمانی که ایران در تحریم قرار داشت تعدادی از موسسات آموزش عالی اقدام به کلاهبرداری و جعل مدرک برای دانش پذیران و افراد مراجعه کننده به موسساتشان نمودند.

ماجرای جعل مدارک از سوی میثم شکری ساز چیست؟

آن ها با دادن وعده های کذب به مراجعین، مدارک تقلبی برایشان صادر می کردند و در عوض پول های کلانی را دریافت می نمودند. آن ها حتی مهر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور را جعل کرده بودند و به عوام فریبی و اختلال در نظام آموزشی کشور پرداخته بودند. افرادی که با هزاران زحمت و تلاش مدرک می گرفتند به این ترتیب نادیده گرفته می شدند و افراد خریدار مدرک جای آن ها را در پست ها و مقام های موجود اشغال می کردند. دکتر میثم شکری ساز نیز مدیر یک موسسه آموزش عالی بود که برای بررسی فعالیت هایش به همراه بسیاری از مدیران موسسات آموزش عالی در کشور به دادسرای مشهد فراخوانده شد. اما با بررسی مجوز ها و اسناد و مدارک فعالیت هایش مشخص شد که دکتر میثم شکری ساز هیچ گونه تخلفی را انجام نداده و همه عملکرد هایش در چار چوب قانون و مطابق با استانداردهای کشور بوده است. دکتر میثم شکری ساز در این دادگاه حکم برائت دریافت نمود و به فعالیت خود مانند سابق ادامه داد.

 

چرا با وجود تخلف نکردن میثم شکری ساز برایش شایعه سازی کردند؟

دکتر میثم شکری ساز یکی از افراد سرشناس و شاخص مملکت است. او زاده 1365 است و موفقیت های بسیاری را تا کنون بدست آورده است. او در سال 1387 هلدینگ بزرگ پارس پندار نهاد را پایه گذاری نمود و مدیریت آن را بر عهده گرفت. پیش از آن نیز اولین موسسه آموزش مجازی را در کشور راه اندازی کرده بود و نقش بسزایی در بخش آموزش کشور داشته و دارد. دکتر میثم شکری ساز آن چنان موفق بود که درخشش موفقیت هایش چشم حسودان و تنگ نظران را می زد. چرا که میثم شکری ساز در 34 سالگی به حد اعلایی از موفقیت ها و مدارج رسیده و مسلما هضم این موضوع برای بسیاری سخت است و تاب آن را ندارند. شاید به همین خاطر است که شایعاتی را بر علیه او دامن زدند تا او را از فراز پیشرفت به پایین بکشند. اخبار زردی اخیرا درباره میثم شکری ساز در فضای مجازی منتشر شد که مبنی بر آن بود که او در موسسه آموزش عالی خود اقدام به جعل مدارک برای مراجعین و افراد مهم کشور از جمله وزرا و نمایندگان مجالس دوره های مختلف می کند. حتی شایعاتی بود که او مدرک مدیریت mba خودش را نیز به شکل ساختگی ایجاد کرده است. اما همه این ها مشتی شایعه بی پایه و اساس بودند و خیلی زود چهره دروغ گویان مشخص شد. دکتر میثم شکری ساز فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع گرایش تولید و دکترای کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی است. همچنین مدرک مدیریت mba خود را از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران اخذ کرده است.

بیشتر بخوانید: میثم شکری‌ساز، کلاهبردار، ژن خوب یا کارآفرین؟

ماجرای جعل مدارک از سوی میثم شکری ساز چیست؟

همه شواهد و استعلامات قانونی حاکی از آن است که دکتر میثم شکری ساز هیچ گونه تخلفی را مرتکب نشده است و واقعا با تلاش و همت بی نظیر خود موفق به کسب چنین درجاتی شده است. جالب است بدانید که او یک نویسنده و مترجم آثار نفیس ادبی و قهرمان ورزش شطرنج نیز هست. به طور کلی هر کجا که در مورد سوابق او تحقیق کنید رد پای موفقیت و کارنامه درخشانی را از وی مشاهده خواهید کرد. دکتر میثم شکری ساز سخنرانی انگیزشی و توانا نیز می باشد و رازهای موفقیت و هدف گذاری را به جوانان تدریس می کند. مشاوره های فوق العاده او در باب تجارت، ارتباطات، مدیریت نیروی انسانی و بازاریابی، کمک های بسیاری به کسب و کارها کرده است. دکتر میثم شکری ساز در سال 1396 به رقم تلاش های شبانه روزی اش مدیر برگزیده فناوری اطلاعات و کار آفرین برتر کشور شناخته شد و برگ زرین دیگری را در دفترچه سوابق خود ثبت نمود. گواهینامه ها و لوح های تقدیر و تندیس های متعددی از ارگان های داخلی و خارجی به او اعطا شده است. دکتر میثم شکری ساز برخلاف بسیاری از افراد، بعد از کسب موفقیت ها و درآمد بالا به کشور خود وفادار ماند و برای پیشرفت و توسعه اقتصادی، اجتماعی، تجاری، علمی و پژوهشی کشورش سرمایه گذاری کرد. در حالی که می توانست بی تفاوت به اوضاع زندگی و سطح کیفی آن برای مردم جامعه به کشور کانادا برود و با حق شهروندی که از این کشور دارد، زندگی بدون دغدغه و آرامی را برای خود داشته باشد. اما میثم شکری ساز ماند تا جوانانی را تربیت و هدایت کند که آینده سازان این مرز و بوم باشند و دنیا را پر از میثم شکری ساز ها کنند.