• لینک کوتاه
 • کد خبر: 77877

  مدیر گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: لواشک عصاره میوه است و میزان قند موجود در میوه‌ها ۵ تا ۱۵ درصد است که این مقدار قند در لواشک چند برابر می‌شود؛ پس بدیهی است که لواشک چاق کننده است.

  به گزارش پارس ، سید علی کشاورز در گفت وگو با فارس اظهار داشت: لواشک چون از میوه تهیه می شود غنی از بیشتر ویتامین ها و املاح معدنی است اگر چه طبیعی است که ضمن تهیه آن برخی از ویتامین ها از جمله ویتامین C از بین بروند.

  مدیر گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: لواشک عصاره میوه است و میزان قند موجود در میوه ها ۵ تا ۱۵ درصد است که این مقدار قند در لواشک چند برابر می شود؛ پس بدیهی است که لواشک چاق کننده است.

  استاد رشته تغذیه افزود: خیلی از افراد چاق، لواشک ترش می خورند تا لاغر شوند اما به این فکر نمی کنند که لواشک چه ترش و چه شیرین، قندش چند برابر خود میوه است و چاق کننده می باشد.

  کشاورز، به عناصر معدنی، قند و املاح معدنی موجود در لواشک اشاره داشت و افزود: وجود این عناصر، محیطی مناسب جهت رشد قارچ، میکروب و انگل ها فراهم می سازند که در شرایط نامناسب تهیه و نگهداری لواشک می توانند خطرات قارچی و میکروبی را برای افراد به دنبال داشته باشند.

  مدیر گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مصرف لواشک برای کودکان را نامناسب ارزیابی کرد و افزود: به نظر من لواشک ماده غذایی مناسبی از نظر بهداشتی نیست و با توجه به جنبه مثبت لواشک، باید جنبه های منفی و غیربهداشتی آن را نیز مدنظر قرار داد.

  تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران رشد قند کودکان ویتامین میوه لاغر چاق لواشک

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها