کد خبر: 428971 4 ورزش3 منبع:

با توجه به اینکه فغانی روی خط برنامه زنده تلویزیونی پذیرفت گل دوم پرسپولیسی‌ها خطا بود اما به نظر می‌رسد وی براثر فشارهای عمومی وارده این موضوع را قبول کرد و همانند برخی کارشناسان اعتقادی به خطا بودن گل سیدجلال حسینی ندارد.​​​​​​​

به گزارش پارس نیوز،

شب گذشته، علیرضا فغانی، داور دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس، روی خط برنامه زنده تلویزیونی آمد و در رابطه با داوری دیدار دربی به اظهارنظر پرداخت، او در پاسخ به سؤال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا می‌پذیرد سیدجلال حسینی پیش از گلزنی، مدافع استقلالی‌ها را هل داده و بنابراین گل دوم سرخ پوشان خطا بوده است، با اکراه پذیرفت که آن گل خطا بوده است. او گفت اکنون در این برنامه می‌بینم که سیدجلال، پادووانی را هل داده و بنابراین گل وی خطا بود.

این اعتراف فغانی در حالی اتفاق افتاد که وی در جریان بازی اعتقادی به خطا بودن نداشت و حتی دپارتمان داوری نیز از تصمیم وی دفاع کرده و گفته می‌شود داور دربی به دلیل فشار روانی ناشی از مطالب منتشره در فضای مجازی و برای رهایی از مزاحمت‌هایی که پس از دربی برای او ایجادشده، بابیان اینکه "حسینی درنبرد هوایی از دست خود استفاده کرده است،" تصمیم گرفت تا خود را از حملات فضای مجازی راحت کند.

این اتفاق در حالی می‌افتد که بین داوران ارشد فوتبال ایران و کارشناسان باسابقه در امر داوری، در رابطه با گل دوم پرسپولیسی‌ها همچنان اختلاف‌سلیقه وجود دارد و تشکیلات رسمی داوری به یک نظر واحد و قاطع نرسیده است.

بعد از آنالیز صحنه موردنظر، بسیاری از ناظران و داوران فعال معتقدند که به هنگام پریدن بازیکن به هوا، دست‌ها، اسباب تعادل آنهاست و دستان سیدجلال نیز درواقع، نقش محافظت‌کننده و ایجاد سپر برای فضای مبارزه هوایی را داشتند و چنین صحنه‌هایی در فوتبال طبیعی بوده است که در این صورت نمی‌توان گفته فغانی در برنامه زنده تلویزیونی را پذیرفت، هرچند خود او نیز با اکراه اعلام اشتباه کرد.

اگرچه برخی از کارشناسان و داوران با نمایش تصویر معتقد به هل دادن هستند اما بسیاری از کارشناسان و مدرسین فدراسیون فوتبال می‌گویند محکوم کردن چنین پرش‌هایی از قضاوت بین‌المللی و داوری به دور بوده و به همین دلیل تصمیم داور در پذیرفتن گل پرسپولیس، کاملاً پذیرفتنی است.

آنها معتقدند این موضوع می‌توانست یک بخش آموزشی در برنامه تلویزیونی برای داوران جوان باشد و پذیرش اشتباه از سوی فغانی ازنظر آنها منطقی نیست.

فوتبال تیم
 • ناشناس

  آقای نویسنده بس کن دیگه زور نزن !!!! فهمیدیم لنکگی هستی !!!

  پاسخ
 • ebi

  این طور که شما نوشتید و می گویید از این به بعد باید بازیکنان دو دستشان را روی شانه های بازیکن حریف بزارن و بیشتر و بهتر بپرن، مرد حسابی نیمه دوم کاوه رضایی را کشتید اما داور یک خطا نگرفت

  پاسخ
 • رضا صادقی

  گل کاملا خطا بود بادست که هل داد هیچ با پا هم لگد زد هرکس تاحالا ی بار فوتبال بازی کرده باشه میفهمه که این گل کاملا خطا بود وگرنه حسینی که سهله باباشم عمرا بتونه روسر پادو هد بزنه کل سهنه هايي که توپ رو هوابود اولین سرو پادو زد بی ادعا بود وهای وهوی بازیکنانی مثل حسینی رو نداشت واقعا کیف کردم از اين دربی چون پرسپولیس با کلی بازیکن ملی وطبق طبق ادعا وغرور پیش چند تا جوون بی ادعا سر تسلیم فرود آورد ومنصوریان نشون داد دربی باز تیره دمش گرم خسته نباشی استقلال بی ادعا به امید قهرمانی وباخت پرسپولیس به سپاهان.

  پاسخ
 • هادی

  اصل اینه که سوراخ شدید نویسنده لنگی عزیز اینقدر خودت را به آب و آتیش نزن. گیریم که حرف نادرست تو درست باشه بازهم نتیجه پایانی سوراخ شدن لنگ رو نشون میده. خخخخخخخخ

  پاسخ

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها