کد خبر: 38437 0

در انفجاری که صبح امروز در یک کارخانه کودسازی در «واکو» تگزاس آمریکا به وقوع پیوست، بیش از ۱۰۰ نفر زخمی و ۷۵ نفر کشته شدند و حدود ۱۰۰ ساختمان نیز تخریب شد.

به گزارش  پارس ، فارس به نقل از صدای روسیه، در انفجاری که در یک کارخانه کودسازی در خارج از « واکو» تگزاس آمریکا به وقوع پیوست ۷۵ نفر کشته، صدها نفر زخمی و بیش از ۱۰۰ ساختمان نیز تخریب شدند.

بر اساس این گزارش، این انفجار بعد از آن رخ داد که آتش نشان ها در حال مهار یک آتش سوزی کوچک در کارخانه بودند.

رسانه های آمریکایی گزارش دادند که حدود ۷۵ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر از جمله کودکان زخمی شدند، ۶۰ نفر بستری شدند که دو نفر آنها کودک هستند. حال ۴۰ نفر از افرادی که بستری شده اند بسیار وخیم است.

برخی گزارش ها نیز حاکی از آن است که افراد بسیاری در ساختمان های تخریب شده گرفتار شده اند.

« تامی موسکا» ، شهردار غربی سه ساعت بعد از انفجار در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که هنوز مشخص نیست به طور دقیق چند نفر کشته یا زخمی شده اند.

وی افزود که ساختمان ها در شعاع ۵ بلوکی از کارخانه به شدت در اثر انفجار آسیب دیده اند و در میان ساختمان های تخریب شده یا آسیب دیده، خانه سالمندان نیز مشاهده می شود و ۱۳۳ بیمار نیز بعد از انفجار با ویلچر از ساختمان سالمندان خارج شدند.

شاهدان عینی گفته اند که پس از وقوع آتش سوزی و در حالیکه شعله های آتش تا ارتفاع چندین متر زبانه می کشید، انفجار شدیدی روی داد و ساختمان کارخانه را ویران کرد.

شدت انفجار به حدی بود که صدای آن تا ۷۰ کیلومتری محل حادثه نیز شنیده شد.

فرماندار تگزاس گفته است که مقامات ایالتی شرایط را از نزدیک زیر نظر دارند و تمامی امکانات خود را برای کمک به امدادرسانان محلی تجهیز کرده اند.

تصاویر هوایی از محل حادثه نشان می دهد که تاسیسات این کارخانه و تعدادی از ساختمان های اطراف کاملا ویران شده و به شمار دیگری از تاسیسات نزدیک به آن نیز خسارت وارد آمده است.

مراکز صلیب سرخ در سراسر ایالت تگزاس امدادگران و امکانات خود را به محل حادثه اعزام داشته اند.

آتش سوزی رسانه روسیه سالمندان شعله صلیب سرخ فرماندار کودکان انفجار تگزاس

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها