کد خبر: 37118 0 منبع:

رییس‌جمهور ظهر امروز پیش از آغاز سفر خود به سه کشور غرب آفریقا، در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف سفر خود پرداخت و بر اهمیت توسعه روابط ایران و کشورهای آفریقایی تاکید کرد.

به گزارش پارس به نقل از ایسنا، محمود احمدی نژاد در ابتدای سخنان خود با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س) گفت: روابط با آفریقا و توسعه روابط با کشورهای آفریقایی از سیاست های اصلی، تغییر ناپذیر و اصولی جمهوری اسلامی از جهات گوناگون است.

وی با اشاره به اهمیت فوق العاده همکاری با کشورهای مستقل و تشکیل جبهه کشورهای مستقل در برابر زورگویان و سلطه طلبان و تقویت همکاری های فرهنگی و سیاسی میان کشورهای مستقل گفت: روابط ایران با کشورهای آفریقایی، روابط خوب و سابقه دار است و در سال های اخیر گسترش پیدا کرده است.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه قرار است در این سفر به سه کشور غنا، بنین و نیجر سفر کند و این سفرها به دعوت روسای جمهور این کشورها صورت می گیرد، افزود: در جریان این سفرها تفاهم نامه های متعددی بین ایران و این سه کشور برای توسعه روابط و سرمایه گذاری در زمینه انرژی، نیرو، تجارت و زمینه های فرهنگی و گردشگری، بهداشت و درمان و… امضا خواهد شد.

وی با بیان اینکه" با روسای جمهور این کشورها در جریان این سفرها ملاقات خواهیم کرد" ، اظهار کرد: همچنین در مجلس برخی از این کشورها حضور خواهیم یافت و همچنین تعدادی از نخبگان و دانشگاهیان این کشورها ملاقات می کنیم و ان شاءالله قدم های بلندتری برای توسعه روابط برداشته می شود.

احمدی نژاد انرژی ایران بهداشت و درمان تجارت جمهوری اسلامی شهادت حضرت زهرا فرهنگی و گردشگری محمود احمدی نژاد نخبگان

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
سایر رسانه ها