مقام ارشد آمریکایی:

کد خبر: 34836 0

یک مقام ارشد آمریکایی پس از پایان مذاکرات ایران و ۱+۵ در آلماتی گفت: در این مذاکرات برخی نشانه‌های مثبت مشاهده شد.

به گزارش پارس ، فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد آمریکایی روز شنبه گفت که عدم نتیجه گیری روشن در مذاکرات آلماتی به معنی بروز « وقفه» در روند مذاکرات نیست.

تازه ترین دور از مذاکرات هسته ای میان ایران و کشورهای عضو ۱+۵ امروز در « آلماتی» قزاقستان در حالی پایان یافت که زمان و مکان نشست بعدی هنوز مشخص نشده است. با این وجود دو طرف مذاکرات را « فشرده» و « با جزئیات» توصیف کرده اند.

این مقام آمریکایی که خواسته نام او فاش نشود در مورد مذاکرات دو روزه « آلماتی» گفت: راهکاری به دست نیامد، اما مذاکرات شکست هم نخورد.

وی گفته است که کشورهای ۱+۵ برای تصمیم گیری در مورد نحوه ادامه مذاکرات، نیاز به زمان دارند. امروز « سعید جلیلی» سرپرست تیم مذاکره کننده ایران در « آلماتی» هم گفته بود که اعضای ۱+۵ برای پاسخ به پیشنهاد ایران درخواست زمان کرده اند.

مقام آمریکایی مورد استناد رویترز گفته است که به نظر نمی رسد ۱+۵ فعلا قصد داشته باشد موضع خود در مذاکرات را تغییر دهد. وی موضع ۱+۵ را « عادلانه و متعادل» توصیف کرد.

وی همچنین گفت ممکن است تحریم ها علیه ایران افزایش یابد، چراکه غرب می خواهد فشارها بر ایران را بیشتر کند، با این حال در مذاکرات « آلماتی» برخی نشانه های مثبت مشاهده شده است.

این مقام آمریکایی در پایان گفت: در این دور تبادل مواضع روان تر و طبیعی تر از مذاکرات قبلی بود.

ایران تحریم ها علیه ایران زمان و مکان سرپرست تیم سعید جلیلی قزاقستان مذاکرات هسته ای مقام مذاکرات آلماتی

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها