• لینک کوتاه
 • کد خبر: 33955

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بدون توبه راه باز نمی‌شود، گفت: شرط شکستن حصر خانگی موسوی و کروبی توبه کردن است.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس از رودسر، حبیب الله عسگراولادی امروز در جمع خبرنگاران در اردوگاه شهید مطهری چابکسر پیرامون انتخابات و ضرورت فضای رقابت سالم، با اشاره به تغییر موضع خود درباره شکست حصر خانگی موسوی و کروبی، اظهار کرد: شکستن حصر اینها کار قضایی و امنیتی است و به آنها مربوط می شود اما حصر این افراد بدون محاکمه انجام شده و از نظر بنده دادگاهی در این باره تشکیل نشده است توبه کردن و ارائه توبه نامه به مقام معظم رهبری به صورت پنهان و یا آشکار باید شرط شکستن حصر آنها شود و بعد از رهبری هدایت بخواهند.

  وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نسبت به این دو نفر محبت فرموده اند، گفت: موسوی و کروبی از راه هایی که برای آنها باز شده بود استفاده نکردند و حصر این دو نفر از راهی که رهبری صلاح می دانند برداشته شود اما توبه شرط آن است.

  عضو تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اصلاح طلبانی که در فتنه شرکت داشتند و سکوت کردند باید از آن تبری بجویند و توبه کنند.

  *آل اسحاق مورد حمایت حزب موتلفه اسلامی

  وی درباره کاندیدای مورد نظر حزب موتلفه در انتخابات، گفت: در آغاز راه هر تشکلی باید نامزدی داشته باشد و ما در ائتلاف قرار داریم و نامزدها زیر نظر جامعتین هستند و بنده نمی توانم کاندیدای نهایی را اعلام کنم اما پیشنهاد حزب موتلفه اسلامی حمایت از « یحیی آل اسحاق» است.

  عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری چراغی روشن کردند که هر سلیقه و فکر در انتخابات حضور داشته باشد، تصریح کرد: شرط این امر حضور حداکثری مردم در انتخابات است.

  *حضور ۵ قطب در انتخابات ریاست جمهوری

  وی از حضور پنج قطب در انتخابات خبر داد و افزود: دو قطب مربوط به اصولگرایان، قطب پیروان رهبری، قطب اطرافیان احمدی نژاد و یک قطب نیز اصلاح طلبان هستند.

  عسگراولادی، تلاش برای ائتلاف در انتخابات را مورد تاکید قطب ها قرار داد و اذعان کرد: قطب دیگر کسانی هستند که به « زنده باد بهار» تکیه دارند.

  وی قطب منفردین را از مشارکت کنندگان در انتخابات ذکر کرد و متذکر شد: منفردین می خواهند نامزد انتخابات باشند و تمام پنج قطب باید بتوانند نامزد انتخاباتی داشته باشند.

  عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام (ره) و رهبری، تصریح کرد: در انتخابات باید رقابت رعایت شود و منازعه نشود و هر مجموعه نامزد خود را معرفی کند.

  *تبدیل انتخابات به جشن ملی

  وی با اشاره به اینکه رقابت سالم و بدون نزاع و منازعه در انتخابات بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: در این صورت انتخابات تبدیل به جشن ملی می شود اما اگر نزاع کنیم جنگ تحمیل می شود و انتخابات در منازعه سالم نمی ماند و بیگانگان در آن دخالت می کنند و فتنه ایجاد می شود.

  عسگراولادی نقش رسانه ها در جلوگیری از نزاع بین نامزدها در انتخابات را مهم خواند و یادآور شد: رسانه ها تلاش کنند که قطب های مذکور با هم نزاع نکنند.

  *۲۵ نامزد قطب اصولگرایان و ۱۲ نامزد قطب اصلاح طلبان در انتخابات

  وی با بیان اینکه در دو قطب اصولگرایان ۲۵ نامزد در سه دسته داریم، افزود: اصلاح طلبان نیز ۱۲ نامزد و منفردین چهار کاندیدا دارند که امیدواریم اصولگرایان و اصلاح طلبان به طرف یک نامزد هدایت شوند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به انتخابات ۸۸ اشاره کرد و گفت: در سال ۸۸ احمدی نژاد رقابت انتخابات را به منازعه تبدیل کرد و دشمن طمع کار شد.

  وی با تصریح بر اینکه نباید اجازه دهیم دشمنان خارجی در انتخابات طمع کار شوند و دخالت کنند، اذعان کرد: دشمن می خواهد با فتنه ما را تجزیه کند و ملت ایران و نامزدهای انتخاباتی را به صورت یک جا ببلعد.

  *تکنوکرات منهای دین نباید وارد دولت شود

  عسگراولادی درباره نقش تکنوکرات ها در انتخابات، بیان کرد: تکنوکرات های زمان مشروطه منهای دین بودند و از دین استفاده کردند و ما را به طرف لیبرالیسم بردند و باید توجه کنیم که امام (ره) فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر، و عمده تکنوکرات های ما که در خارج تحصیل کردند منهای دین بودند و طبق تجربه بشر تربیت شدند.

  وی متذکر شد: تکنوکرات منهای دین و مذهب نباید در داخل دولت وارد شود و امور را در دست گیرد.

  عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه از دولت بنی صدر تا دولت احمدی نژاد بدون تکنوکرات نبوده اند، خاطرنشان کرد: بدون امر به معروف و نهی از منکر امکان ایجاد حکومت اسلامی نیست.

  وی درباره حضور اصلاح طلبان در انتخابات، یادآور شد: اصلاح طلبان باید خود را جمع و جور کنند تا انتخابات تبدیل به جشن ملی شود و چهره های مورد تایید شورای نگهبان را معرفی کنند.

  *حضور هاشمی در انتخابات بعید است

  عسگراولادی به حضور هاشمی در انتخابات اشاره کرد و متذکر شد: بعید است هاشمی وارد انتخابات شود.

  وی با بیان اینکه هاشمی مرز بین اصولگرایان و اصلاح طلبان قرار دارد اما عضو اصلاح طلبان نیست، اذعان کرد: بنده نیز در وسط اصولگرای اصلاح طلب (ره) قرار دارم و در خط امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده و فراجناحی هستم.

  عضو تشخیص مصلحت نظام در معرفی خود، اظهار کرد: عضو مطلق اصولگرایان در کشور هستم و به آن افتخار می کنم.

  وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار شناسنامه خود را معرفی می کنم، افزود: به عنوان مقلد رهبری فراجناحی هستم و در حرکت جشن ملی خادم افرادی هستم که صلاحیت آنها تایید شده باشد.

  عسگر اولادی با تصریح بر اینکه راست سنتی و حامی اصلاح طلبان را قبول ندارم، خاطرنشان کرد: موسوی و کروبی یک دوره به بنده جفا کردند و رابطه عاطفی نبود اما در ملاقات با موسوی و کروبی متوجه شدم که اینها خودشان فتنه ساز و فتنه نیستند و اطرافیان آنها فتنه و فتنه ساز بودند.

  احمدی نژاد اصلاح طلبان در انتخابات امام ره و مقام معظم رهبری امر به معروف و نهی از منکر انتخابات جبهه پیروان خط امام جمهوری اسلامی دین لیبرالیسم مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها