کد خبر: 33604 0

جریان صدر از تصمیم رئیس پارلمان عراق مبنی بر جریمه یک‌میلیون دیناری نمایندگان غایب مجلس این کشور، حمایت کرد.

به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از « شفق نیوز» ، فراکسیون پارلمانی « الاحرار» از جریان صدر، تصمیم رئیس مجلس مبنی بر جریمه نقدی نمایندگان غایب در جلسات پارلمان را تایید کرد و خواستار کاهش تعطیلات میان فصلی پارلمان شد.

« بهاء اعرجی» رئیس این فراکسیون در کنفرانس خبری که در پارلمان برگزار کرد، گفت: این تصمیم مناسب و واجب بود و ما آن را تایید می کنیم.

وی افزود: این تصمیم بعلاوه اعلام اسامی آنها در رسانه ها و نشریات رسمی امری واجب است تا به پایبند نبودن آنها به حضور در پارلمان که باعث تاخیر در تصویب بسیاری از قوانین شده پایان داده شود.

اعرجی گفت: ادامه غیبتها باعث می شود که بلوک احرار نیز در کنفرانس خبری دیگری و بدون هیچ ترسی نام این افراد و حزبی که به آن وابسته هستند را اعلام کند.

وی همچنین از رئیس پارلمان خواست تا تعطیلات میان فصل مجلس را از ۲ ماه به یک ماه کاهش دهد و هر هفت روز هفته نیز جلسات برگزار شود تا این مدت که قوانین به تاخیر افتاده اند، جبران شود.

یک منبع پارلمانی عراق اعلام کرد که رئیس پارلمان تصمیم گرفت که از روز یکشنبه آینده، هر نماینده غایب در جلسه پارلمان را یک میلیون دینار جریمه کند. علاوه بر غرامت در نظر گرفته شده، رئیس پارلمان اعلام کرده است که اسامی این نمایندگان را در رسانه ها منتشر خواهد کرد.

پارلمان عراق تعطیلات رئیس مجلس رسانه عراق نمایندگان صدر جریمه پارلمان غایب

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
سایر رسانه ها