سازمان اطلاعات نظامی آمریکا:

کد خبر: 32715 0

نظامیان آمریکایی دارای اطلاعاتی حاکی از ان هستند که مقامات سوریه بر خلاف اتهامات وارده از سوی اپوزیسیون مسلح در کشور خود از سلاح شیمیایی استفاده نکرده اند.

پارس: نظامیان آمریکایی دارای اطلاعاتی حاکی از ان هستند که مقامات سوریه بر خلاف اتهامات وارده از سوی اپوزیسیون مسلح در کشور خود از سلاح شیمیایی استفاده نکرده اند.

به گزارش پارس به نقل از ریا نووستی، این مطلب را شبکه تلویزیونی" سی ان ان" با استناد به یک منبع معرفی نشده گزارش داده است. منبع فوق الذکر گفت: " ما دارای نشانه های جدی حاکی از آن هستیم که رژیم سوریه در در روزهای اخیر از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است" .

سازمان اطلاعات نظامی آمریکا همچنین نمی تواند بیانات مقامات سوریه در خصوص استفاده جنگجویان از سلاح شمیایی را تایید کند. نظامین آمریکایی خاطرنشان می سازند که سیستم رد یابی ماهواره ای ناتو و آمریکا در دوره زمانی پرتاب احتمالی اعلام شده موشک حامل مواد شیمیایی، شلیک موشک را به ثبت نرسانده اند.

مقامات سوریه روز سه شنبه برای اولین بار اعلام کردند اپوزیسیون مسلح در استان حلب از سلاح شیمیایی استفاده کرده که در نتیجه آن ۲۵ نفر کشته و بیش از ۱۱۰ نفر زخمی شده اند. اپوزیسیون بنوبه خود دولت سوریه را به این کار متهم کرد. " بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد روز پنج شنبه اعلام کرد تحقیقات در خصوص این موضوع به درخواست مقامات سوریه آغاز شده است.

 

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل دولت سوریه سوریه شبکه تلویزیونی ماهواره مواد شیمیایی ناتو سلاح شیمیایی

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها