کد خبر: 31960 0

عربستان سعودی تلاش می کند با جلب نظر دول عرب منطقه، قانونی و رسمی بر بحرین سیطره پیدا کند.

به گزارش پارس به نقل از سایت شیعه نیوز، جعفر علوی؛ فعال شیعه بحرینی و از رهبران جریان « العمل الاسلامی» طی مصاحبه ای گفت: رژیم آل سعود از زمان تاسیس کشور بحرین به این کشور چشم طمع دوخته است.

وی افزود: آل سعود؛ از یکسو از دخالت دیگران در بحرین سخن می گوید و از سوی دیگر نیروهای نظامی اش را برای سرکوب به این کشور اعزام می کند.

جعفر علوی تاکید کرد: پس از ورود نیروهای آل سعود به بحرین، مردم این کشور با سرکوب های وحشیانه، نابودی مساجد، و کشتار مردم بیگناه و… روبرو شدند. وی ادامه داد: اشغالگران سعودی برای فریب افکار عمومی و آزادی بیشتر در سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز لباس نظامیان بحرینی را بر تن می کنند.

این فعال بحرینی معتقد است: از ابتدا نظامیان آل سعود به منطقه ستره معروف به قلب انقلاب حمله کرده و به طرز وحشیانه ای به سرکوب شهروندان این منطقه پرداختند.

علوی؛ همچنین فاش کرد: عربستان سعودی تلاش می کند با جلب نظر دول عرب منطقه، قانونی و رسمی بر بحرین سیطره پیدا کند و این نخستین بار نیست که آل سعود چنین فکری را در سر می پروراند، بلکه موضوع الحاق بحرین به عربستان به ۱۵۰ سال پیش بازمی گردد.

علوی؛ رژیم آل خلیفه و آل سعود و آمریکا را مسئول تمام جنایت ها در بحرین اعلام کرد و افزود: آنچه در منطقه شرقیه عربستان سعودی اتفاق می افتد خود گواهی بر طبیعت سرکوبگر حکومت آل سعود است.

جعفر علوی؛ آل خلیفه را ناقض قانون و غیر قابل اعتماد برای حفظ اموال مردم دانست، و گفت: آل خلیفه اموال دولتی را به حساب شخصی خود واریز کرده است. وی در پایان گفت: دست های آل خلیفه آلوده به خون ملت بحرین است و ملت بر درخواست های خود اصرار دارند.

انقلاب بحرین تظاهرات مسالمت آمیز شیعه طبیعت عربستان عربستان سعودی قانون قلب مصاحبه

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها