کد خبر: 35997 0

محققان گونه جدیدی از خفاش را در جنوب سودان شناسایی کرده اند که بدن راه راه سیاه و سفید دارد.

به گزارش پارس به نقل از مهر، کارکنان حیات وحش وزارت حفاظت از حیات وحش و گردشگری جنوب سودان به سرپرستی" دین آن ریدر" زیست شناس دانشگاه بوکنل و" ادرین گارساید" از دانشگاه بین المللی فونا و فلورا در انگلیس، موفق به شناسایی گونه بسیار نادری از خفاش در منطقه حفاظت شده" بانگانگی گیم" شدند. توجهات بسیاری به الگوی رنگی نواری و زیبای این خفاش متمرکز شد.

ریدر گفت: این موجود، حیوان بسیار غیرمعمولی است که من هرگز آن را ندیده بودم. البته می دانستم پیش از این، این موجود رصد شده است.

اگرچه رویت قبلی این خفاش متمایز، در نزدیکی جمهوری دموکراتیک کنگو در سال ۱۹۳۹ منجر شد که در گروه خفاشان Clauconycteris قرار بگیرد اما تحقیقات ریدر و همکارانش نشان داد که این حیوان متعلق به این دسته بندی شد.

پس از بررسی های جدید مشخص شد که این خفاش به این دسته از حیواناتی که در آن قرار داده شده تعلق ندارد. وضعیت جمجمه، حالت های بال، اندازه کلی آن و گوش هایش و به معنای واقعی کلمه همه ویژگی های این پرنده، نشان می دهد که این خفاش نوع منحصر به فرد و متفاوتی است.

به گفته ریدر این پرنده آن قدر منحصر به فرد است که باید یک گروه جدید برای آن ایجاد کرد. محققان این خفاش را Niumbaha superba نامگذاری کرده اند. Niumbaha در زبان مردمان منطقه ای است که این گونه جدید در آن شناسایی شده، به معنای" نادر" یا" غیر معمول" است.

نتایج این کشف در نشریه ZooKeys منتشر شده است.

انگلیس پرنده حیوان دین سودان سیاه و سفید کنگو گردشگری راه quot

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
سایر رسانه ها