کد خبر: 38137 0

معاون وزیر صنعت، ‌ معدن و تجارت با بیان اینکه اگر بانک مرکزی از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درخواست کند، ‌ حتما برای کنترل بازار طلا وارد عمل خواهیم شد، گفت: با توجه به کاهش قیمتهای جهانی، ‌ فروشندگان طلا در ایران نیز باید قیمت ها را پایین آورند.

به گزارش پارس به نقل از پارسینه، سیدجواد تقوی با اشاره به کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی و تبعیت بازار ایران از این کاهش قیمتها، گفت: با توجه به کاهش قیمت جهانی، فروشندگان طلا در داخل کشور نیز باید قیمتها را کاهش داده و به نفع مصرف کنندگان عمل کنند.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: البته مسئولیت تنظیم بازار و سیاستگذاری طلا با بانک مرکزی است و این بانک آنگونه که تصمیم گیری کند، عمل خواهد کرد.وی تصریح کرد: در این میان چنانچه بانک مرکزی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای بازرسی از بازار و نظارت درخواستی داشته باشد، حتما به آن عمل خواهد شد و برای نظارت بر بازار وارد عمل می شویم.

به گفته تقوی، بانک مرکزی برای احقاق حقوق مردم باید وارد عمل شده و اجازه ندهد که برخی فروشندگان از این فرصت سوء استفاده کنند.

ایران بانک مرکزی تنظیم بازار حقوق سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان معاون وزیر صنعت معدن و تجارت وزیر صنعت معدن و تجارت طلا قیمت عمل

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها