کد خبر: 37998 0

طی سال گذشته یک میلیون و ۲۸۹ هزار تن برنج به ارزش یک میلیارد و ۳۰۹ میلیون دلار وارد کشور شده است که به لحاظ وزنی ۱۴.۹۶ درصد کاهش و به لحاظ ارزشی ۴.۲۱ درصد افزایش داشته است.

 

به گزارش پارس به نقل از فارس، میزان واردات گوشی تلفن همراه طی ۱۲ ماه سال ۹۱،۷۷۹ تن به ارزش ۱۶۹ میلیون و ۵۱۸ هزار دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۳۶.۲۶ درصد و به لحاظ ارزشی ۸۰.۷۶ درصد رشد داشته است همچنین کشورهای مبدأ واردات گوشی تلفن همراه از امارات متحده عربی، جمهوری کره و منطقه آزاد چابهار بوده است.

* واردات ۱.۲۸ میلیون تن برنج

همچنین طی این مدت یک میلیون و ۲۸۹ هزار تن برنج به ارزش یک میلیارد و ۳۰۹ میلیون دلار وارد کشور شده است که به لحاظ وزنی ۱۴.۹۶ درصد کاهش و به لحاظ ارزشی ۴.۲۱ درصد افزایش داشته است.

بنابراین گزارش، سه کشور عمده مبدأ واردات برنج در ۱۲ ماه سال گذشته شامل هند، امارات متحده عربی و پاکستان بوده است.

* رشد ۴۳ درصدی واردات سیگار

  در ۱۲ ماه سال ۹۱،۱۰ هزار و ۲۵۳ تن سیگار به ارزش ۹۸ میلیون و ۳۴۳ هزار دلار وارد کشور شده است که به لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳.۷۷ درصد رشد و به لحاظ ارزشی  ۹.۳۶ درصد کاهش داشته است و سه کشور عمده مبدأ واردات سیگار سوئیس، ترکیه و امارات متحده عربی بوده است.

* کاهش واردات پوشاک

بنابراین گزارش، در این مدت واردات پوشاک حدود هزار و ۷۶۵ تن و به ارزش ۱۹میلیون و ۱۷۷ هزار دلار بوده است که به لحاظ وزنی ۲۰.۲۹ درصد کاهش و به لحاظ ارزشی ۱۳.۹۹ درصد کاهش داشته است و عمده پوشاک وارداتی از سه کشور امارات، چین و ترکیه بوده است.

امارات متحده عربی برنج پاکستان ترکیه تلفن همراه چین دلار رشد واردات واردات برنج

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها