کد خبر: 34882 0 منبع:

مصوبه ناگهانی دولت پس از واردات ۱۰۰۰ دستگاه خودروی لوکس با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی از گمرک در نیمه دوم سال ۹۱ با ابهامات گسترده‌ای مواجه شده است.

به گزارش پارس به نقل از مهر، سال ۹۱ که بازار خودرو با فراز و نشیب بسیاری روبرو شد، در واردات خودرو نیز اتفاقات ناخوشایندی افتاد که بوی رانت می داد. ماجرا از این قرار است که دولت در سال گذشته مصوبه ای داشت که براساس آن، قرار شد تعرفه واردات خودرو در اواخر سال ۹۱،۴۵ درصد و هر سال ۵ درصد کاهش یابد.

براساس همین مصوبه، تعرفه واردات خودرو به ۴۵ درصد کاهش یافت اما ساعاتی پس از این تصمیم، یکهزار دستگاه خودرو بالای ۲۵۰۰ سی. سی با این شرایط از گمرک ترخیص شد؛ خودروهایی که در گمرک مانده بودند تا با این تعرفه ترخیص شدند تا سودهای هنگفت بادآورده نصیب سوءاستفاده کنندگان از رانت اطلاعاتی کند.

این در حالی بود که دولت به طور ناگهانی در مصوبه جدیدی واردات خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی را ممنوع کرد. حال این پرسش مطرح است که این ۱۰۰۰ دستگاه خودرو چرا در یک روز خاص از گمرک ترخیص و ناگهان واردات این نوع خودروها ممنوع شد.

گزارشها حاکی از آن است که یکهزار دستگاه خودرو بیشتر پورشه، بنز و بی. ام. و بودند که با قیمت و سودهای بسیار بالا در بازار عرضه شدند.

به گزارش مهر، در سال ۹۱ نزدیک به ۴۰ هزار دستگاه خودرو به ارزش بیش از یک میلیارد دلار وارد کشور شده است.

خودرو دلار دولت گمرک واردات واردات خودرو سال دستگاه مصوبه ناگهانی

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
سایر رسانه ها