کد خبر: 34221 0

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از بازنگری اساسنامه تعاونی‌های مسکن و کاهش مدت زمان فعالیت این تعاونی‌ها خبر داد.

به گزارش پارس احمد لطفی نژاد در گفت وگو با خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، با بیان اینکه تعاونی های مسکن به بیش از ۸۵ درصد تعهدات خود عمل کرده اند، اظهار کرد: مردم بیشترین سرمایه خانوادگی خود را در بخش مسکن سرمایه گذاری می کنند و این انتظار را دارند که ظرف حداکثر پنج سال صاحبخانه شوند و به مسکن مورد نظر خود دست یابند.

وی افزود: گذر زمان بیش از حد انتظار موجب افزایش قیمت تمام شده مسکن شده و به ناتوانی افراد برای پرداخت مابه التفاوت قیمتها منجر می شود بنابر این تلاش ما این است که زمان فعالیت شرکتهای تعاونی مسکن را کمتر کنیم و این مساله در بازنگری اساسنامه آنها دیده شده است.

لطفی نژاد در ادامه درباره هدفگذاری اشتغال در سال جاری گفت: تعهدات اشتغال استان را شورای عالی اشتغال در نظر می گیرد اما تاکنون به صورت مصوب چیزی به ما اعلام نشده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران همچنین درباره افزایش بودجه و منابع اداره کل، گفت: منابعی که امسال به اداره کل اختصاص یافته افزایش داشته و باقیمانده اعتبارات بنگاه های زودبازده به سال ۹۲ منتقل شده است.

استان تهران اشتغال افزایش قیمت بودجه سرمایه سرمایه گذاری کار و رفاه اجتماعی مسکن فعالیت تعاونی

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
سایر رسانه ها