معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

کد خبر: 33943 0

آمار سفرهای نوروزی سال ۹۲ از مرز ۱۰۰ میلیون جابه‌جایی گذشت.

به گزارش پارس شهریار افندی زاده -معاون وزیر راه و شهرسازی- در گفت و گو با خبرنگار راه ایسنا اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ماه تا روز گذشته ۱۰۴ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۳۷۷ نفر جابه جایی در کشور انجام شده است.

وی با بیان این که ۴۵ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۵۴۲ نفر جابه جایی طی طرح نوروزی از طریق حمل ونقل عمومی انجام شده است، گفت: سهم حمل ونقل عمومی از این جابه جایی ها ۳۹ میلیون و ۲۳۷ هزار و ۱۹۸ نفر جابه جایی بوده است.

رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور خاطرنشان کرد: از ۲۴ اسفند ماه ۹۱ تا پایان روز دهم فروردین ماه جاری ضریب اشغال صندلی در حمل ونقل جاده ای ۸۷ درصد بوده است.

افندی زاده هم چنین یادآور شد: ۴۴ درصد از جابه جایی در حمل ونقل عمومی جاده ای توسط اتوبوس، ۳۶ درصد توسط مینی بوس و ۲۰ درصد توسط سواری های کرایه انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که به ترتیب بیشترین تردد ها طی طرح نوروزی جابه جایی مسافرین در روزهای ۸،۹ و ۷ فروردین ماه بوده است، گفت: تاکنون حجم تردد ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: به صورت تجمعی از ابتدای طرح نوروزی تا پایان روز گذشته ۱۰ فروردین ماه بیشترین تردد در مسیر استان های مازندران، البرز، گیلان، فارس، تهران و قم بوده است.

افندی زاده در بیان میزان آمار سوانح جاده ای از ابتدای طرح نوروزی امسال تا روز گذشته گفت: آمار سوانح در جاده های کشور حدود هفت درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش دارد اما باید با دقت بیشتر رانندگان این آمار را کاهش داد و یا مانع از افزایش آن شد.

وی ادامه داد: روز گذشته تعداد سوانح افزایش یافت باید با کمک مردم و همکاری آنها با نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی و راهداران آمار را کنترل کرد.

رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور از مسافرین درخواست کرد: پیش از سفر اطلاعات مربوط به راه ها را از طریق تلفن گویای ۱۴۱ و یا ورود به سایت www. iran۱۴۱. ir جویا شوند.

اتوبوس پلیس راهنمایی و رانندگی تلفن جاده سازمان راهداری و حمل سفرهای نوروزی طرح نوروزی قم معاون وزیر راه و شهرسازی

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
سایر رسانه ها