کد خبر: 38901 0

مدیرکل رسیدگی دفتر ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایت آموزش و پرورش گفت: ثبت‌نام سال تحصیلی ۹۳-۹۲ دانش‌آموزان به همه استانهای کشور بخشنامه شده به طوری که از ۱۵ خردادماه تا ۱۵ تیرماه ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس انجام می‌شود.

به گزارش پارس ، قاسم مستقیم در گفت وگو با (ایسنا) ، با بیان اینکه ثبت نام مدارس به همه استانها ابلاغ شده است، افزود: اصلاحیه و دستورالعمل تکمیلی تبت نام برای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ به همه استانهای کشور بخشنامه شده و از ۱۵ خردادماه تا ۱۵ تیرماه ثبت نام دانش آموزان در مدارس انجام می شود.

وی ادامه داد: براساس این دستورالعمل، سنجش سلامت نوآموزان از اول خرادماه در پایگاه های کشور آغاز می شود.

مدیرکل رسیدگی دفتر ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش تصریح کرد: طبق روال هر سال، نظارت بر ثبت نام مدارس در ستادهای ثبت نام به صورت محسوس و نامحسوس انجام می شود و بجز مدارس خاص، هیچ یک از مدارس دولتی در زمان ثبت نام مجاز به اخذ شهریه نیستند مگر دریافت هزینه بیمه و کتاب، لذا اخذ هر گونه وجه دیگری غیرقانونی است.

مستقیم گفت: برنامه ثبت نام مدارس تداخلی با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ندارد، چرا در روزهای پنج شنبه و جمعه انتخابات برگزار می شود، لذا مشکلی برای امر ثبت نام ایجاد نمی شود.

وی درباره اسکان نوروزی فرهنگیان و میزان رضایت آنها نیز به ایسنا، گفت: امسال با توجه به تخفیف ۵۰ درصدی هزینه های اسکان وهمچنین افزایش کیفیت مراکز اسکان از لحاظ تجهیزات، امکانات، نظافت و مهمانپذیری، رضایتمندی از سوی فرهنگیان نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

مستقیم تصریح کرد: امسال ۵۴ درصد از فرهنگیان به سفر نوروزی رفتند که این آمار سفر نیز نسبت به سال گذشته که ۴۰ درصد بود افزایش خوبی داشت.

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ستاد اسکان آموزش و پرورش برای تابستان نیز آمادگی کامل دارد تا از مهمانان فرهنگی و خانواده هایشان در تعطیلات تابستان پذیرایی کند.

آموزش و پرورش انتخابات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی تعطیلات خانواده دانش آموزان سلامت وزارت آموزش و پرورش ثبت مدارس

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
سایر رسانه ها