• لینک کوتاه
 • منبع: مهر کد خبر: 388514

  اولین همایش «محله مسجدمحور» با حضور برخی از علما، ائمه جمعه و جماعات شهر تهران، نمایندگان مجلس و شورای شهر و مسؤولان شهری در حسینیه ارشاد برگزار می شود.

  به گزارش پارس نیوز،

  مهدی پیرهادی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۳ تهران، با اعلام این خبر گفت: این همایش روز سه شنبه ۲ شهریور ماه از ساعت ۱۷ به مناسبت روز جهانی مسجد و پس از ۲ سال اجرای موفق طرح مسجد محوری در محلات منطقه ۳ تهران با هدف حمایت و گسترش این طرح بزرگ فرهنگی برپا می شود.

  معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۳ افزود: در این همایش علاوه بر حضور علما، ائمه جمعه و جماعات شهر تهران، رئیس شورای شهر و شهردار تهران و دیگر مسؤولان دست اندر کار در امور مساجد حضور خواهند داشت.

  گفتنی است طرح «محله مسجدمحور» از سال ۱۳۹۴ با مشارکت شهرداری، بسیج ناحیه شهید مفتح و مرکز رسیدگی به امور مساجد در قالب «قرارگاه فرهنگی شهید عبدالله میثمی» در مساجد منطقه ۳ تهران اجرا شده است. موفقیت اجرای طرح در سال اول منجر به افزایش ۲.۵ برابر حضور نوجوانان و جوانان محلات مختلف منطقه ۳ تهران در این طرح شد. طرح محله مسجدمحور با هدف احیای کارکرد مسجد به عنوان محل اجتماع مسلمانان و کانون اصلی اداره جامعه، ترویج آموزه‌های دینی و اعتقادی در مساجد، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی در بین خانواده‌ها، تمرکز فعالیت‌های علمی، آموزشی و تفریحی نوجوانان و جوانان در مساجد، حل برخی معضلات اقتصادی اقشار جامعه در مساجد و آگاهی بخشی و افزایش سواد و بصیرت سیاسی افراد جامعه از طریق مساجد اجرا شده است.

   

   

  مسجد تهران محله مسجدمحور مهدی پیرهادی حسینیه ارشاد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها