معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور:

کد خبر: 37897 0

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تا به این لحظه ۵ نفر مجروح شدند. با توجه به پس لرزه‌های احتمالی چادر تهیه شده است تا مردم امشب بیرون از خانه باشند.

به گزارش پارس ، مرتضی اکبرپور در گفت وگو با فارس درباره آخرین اقدامات و تلفات ناشی از زلزله ۷.۷ ریشتری در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تا به این لحظه ۵ نفر مجروح شدند و خوشبختانه گزارشی از کشته شدن تا این لحظه نداشته ایم.

وی با اشاره به اینکه خسارات مالی نیز اندک گزارش شده است، گفت: دو شهرستان سراوان و خاش نزدیک ترین شهرستان ها به زلزله بوده اند که در ۸۴ کیلومتری شهرستان خاش زلزله به وقوع پیوسته است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور افزود: روستاهایی که در اطراف کانون زلزله است روستای گشت و کوه سفید است که حدود ۱۰۰ خانوار جمعیت دارد.

وی با بیان اینکه امداد و نجات در شهرستان های زلزله زده تا ۲ ساعت دیگر به اتمام می رسد، گفت: ۱۹ تیم به محل اعزام شده و استان های هرمزگان و کرمان نیز ضمن آماده باش بخشی از نیروهای امدادونجات خود را به منطقه اعزام کردند.

اکبرپور با بیان اینکه پس لرزه زلزله ۷.۷ ریشتری مطمئناً خسارات بیشتری خواهد داشت، گفت: چادرهایی برای مردم منطقه تهیه شده است تا امشب را بیرون از خانه های خود باشند.

آماده باش استان سیستان و بلوچستان امداد و نجات زلزله سیستان و بلوچستان مدیریت بحران معاون مردم بیرون امشب

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها