کد خبر: 37273 0

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از کاهش ۱۶ درصدی اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در لایحه بودجه ۹۲ خبر داد و گفت: اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس نیز در بودجه، ۲۳ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پارس ، مرتضی رئیسی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت وگو با فارس  در خصوص بودجه عمرانی آموزش و پرورش در لایحه بودجه ۹۲، اظهار داشت: اعتبارات کُددار ما در قالب لایحه ۹۲ تا کنون ۹۸۰ میلیارد تومان است که این میزان نسبت به سال قبل کاهش دارد.

وی ادامه داد: اعتبارات عمرانی آدرس دار آموزش و پرورش در بودجه سال گذشته، ۱۱۶۰ میلیارد تومان بود که اعتبارات امسال، ۱۶ درصد کاهش داشته است.

رئیسی درباره اعتبارات آدرس دار توضیح داد: منظورمان از اعتبارات عمرانی آدرس دار یا کُددار، یعنی اعتباراتی که مشخصاً مربوط به وزارت آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه در اعتبارات استانی نیز بخشی به آموزش و پرورش اختصاص می یابد، گفت: کاهش عمده اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش به بخش مقاوم سازی و تخریب و بازسازی برمی گردد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اعتبارات بخش مقاوم سازی، تخریب و بازسازی مدارس در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان بود که امسال به حدود ۷۷۴ میلیارد تومان رسیده است و کاهش ۲۳ درصدی را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: بر این اساس عمده اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش مربوط ایمنی مدارس است که امیدواریم تأمین شود.

آموزش و پرورش بودجه لایحه لایحه بودجه معاون وزارت آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش کاهش عمرانی اعتبارات

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
سایر رسانه ها