کد خبر: 36878 0

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از توزیع ۲۱ هزار بسته غذایی و برپایی ۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه چادر بین خانواده‌های زلزله زده شهر شنبه و ۲۷ روستای آن در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش پارس ، محمود مظفر در گفت وگو با فارس در مورد آخرین اقدامات صورت گرفته برای امدادرسانی به مردم زلزله بوشهر از سوی هلال احمر اشاره کرد و گفت: در همان ۲۴ ساعت اول پس از زلزله حدود ۲ هزار دستگاه چادر بین هزار و ۶۰۰ خانواری که خانه های خود را از دست داده بودند توزیع شد.

وی ادامه داد: ولی به دلیل ادامه یافتن پس لرزه ها، وجود ترک خوردگی در برخی منازل و عدم امنیت به مروز تا امروز ۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه چادر در شهر شنبه و ۲۷ روستای اطراف آن توزیع شد.

به گفته مظفر بیش از ۱۵ هزار تخته پتو و ۸ هزار و ۵۰۰ تخته موکت نیز برای رفاه بیشتر زلزله زدگان توزیع شده است.

گرما هوای بوشهر نیاز به آب خنک و وسایل خنک کننده را دوچندان کرده و جمعیت هلال احمر تا این لحظه ۱۰۷ هزار بطری آب بین مردم منطقه توزیع کرده است.

وی با اشاره به نیازهای خاص بانوان که در زلزله از ناحیه لگن و کمر دچار آسیب شده اند خاطرنشان کرد: در همین راستا و به همت سازمان داوطلبان جمعیت حدود ۳ هزار دستگاه بهداشتی ویژه بانوان آسیب دیده توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار فارس و بنا بر اعلام جمعیت هلال احمر، کار توزیع سبدهای غذایی خانوار نیز از روز گذشته آغاز شده و تاکنون مردم شهر شنبه بیش از یک هزار سبد غذایی حاوی کالاهای اساسی دریافت کرده اند.

استان بوشهر جمعیت هلال احمر خانواده زلزله سازمان امداد و نجات کالاهای اساسی هلال احمر غذایی توزیع بسته

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
سایر رسانه ها