کد خبر: 36747 0

به دلیل مشکلاتی که بیماری دیابت برای ابوالفضل زرویی ایجاد کرده، عمل قلب او با خطر بالایی همراه است.

به گزارش پارس ، محمد زرویی - برادر این طنزپرداز - با بیان این مطلب درگفت وگو با (ایسنا) ، درباره ی وضعیت برادرش که در بیمارستان بستری است، همچنین گفت: بعد از آنژیوگرافی، پزشکان تشخیص دادند که سه رگ قلب ایشان بسته شده است و باید برای بهبود، عمل قلب باز انجام شود و رگ ها از دست یا پا گرفته و به رگ های قلب پیوند زده شود.

او افزود: اما به دلیل بیماری ریه و نارسایی کلیه ی او که بر اثر دیابت ایجاد شده و خود بیماری دیابت ایشان، خطر عمل بالاست و پزشکان باید آزمایش های زیادی را بگیرند تا ببینند چگونه می توان این خطر را کاهش داد.

محمد زرویی درباره ی وضعیت کنونی ابوالفضل زرویی توضیح داد: الآن حال شان خوب است، صحبت می‎ کنند و راه می روند، اما به دلیل مسدود بودن رگ ها، تنها ۳۰ درصد قلب کار می کند و تحرک برای ایشان خوب نیست؛ برای همین هم اکنون در سی سی یو بستری هستند.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل زرویی نصرآباد از شامگاه شنبه (۱۷ فروردین ماه) به دلیل سکته ی قلبی در بیمارستان بستری شده است.

این شاعر، پژوهشگر و طنزپرداز، متولد ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۸، دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است. او از سال ۱۳۶۸ فعالیت مطبوعاتی و فرهنگی خود را با نشریات آغاز کرده است. این طنزپرداز در آثار طنزش از شهرت هایی مانند: ملانصرالدین، چغندر میرزا، ننه قمر، کلثوم ننه، آمیز ممتقی، میرزا یحیی و عبدل استفاده کرده است.

از آثار منتشرشده ی ابوالفضل زرویی نصرآباد این عنوان ها هستند: تذکرةالمقامات، افسانه های امروزی، وقایع نامه ی طنز ایران (کار مشترک با فریبا فرشادمهر) ، کتاب گویای « بامعرفت های عالم» ، « رفوزه ها» (مجموعه ی شعر طنز) ، « حدیث قند» (مجموعه ی مقاله درباره ی طنز) و مجموعه ی طنز « غلاغه به خونه ش نرسید» .

زرویی که مدتی سردبیر ماهنامه ی « گل آقا» بوده، پایه گذار و مدیر دفتر طنز حوزه ی هنری هم بوده است.

ایران بیمارستان زبان و ادبیات فارسی شعر قلب قند کارشناسی ارشد خطر ابوالفضل زرویی

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها