کد خبر: 32792 0

ترافیک محور مهم مواصلاتی دماوند فیروزکوه قائم‏شهر در سومین روز از سال نو روان گزارش می‏شود.

به گزارش پارس به نقل از فارس از شرق استان تهران، مشاهدات میدانی خبرنگاران فارس در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‏ های دماوند و فیروزکوه و تماس با پلیس راهور منطقه، از کاهش حجم ترافیک در این محور مهم خبر می‏ دهد.

امروز حجم ترافیک در محور دماوند فیروزکوه قائم‏ شهر در مقایسه با روزهای گذشته کاهش یافته است و تردد خودروها در این محور به روانی صورت می‏ گیرد.

رانندگانی که عازم استان‏ های شمالی کشور هستند، علاوه بر استفاده از مسیر هراز که البته امروز بار ترافیک در این محور نیز کاهش یافت، می‏ توانند مسیر دماوند فیروزکوه قائم‏ شهر را انتخاب کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، شهرستان فیروزکوه در منتهی‏ الیه شمال‏ شرقی استان تهران واقع شده است و این شهرستان از شمال و شرق به استان مازندران، از جنوب و جنوب شرقی به استان سمنان و از غرب به شهرستان دماوند محدود می شود.

فیروزکوه در مسیر شاهراه‏ های ایران قرار گرفته و جزو شهرهای بین راه‏ های ترانزیتی محسوب می‏ شود و از مسائل قابل توجه در این منطقه، صعب‏ العبور بودن آن است.

فیروزکوه در بین سه گردنه معروف و برف‏ گیر کشور قرار دارد؛ از طرف تهران، گردنه امین‏ آباد و از طرف سمنان به گردنه بشم منتهی می‏ شود؛ اما خطرناک‏ ترین و پرحادثه‏ ترین گردنه منطقه، گردنه گدوک است که به ناحیه شمال کشور ختم می‏ شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، در مجموع ۱۰۰ هکتار از زمین‏ های منابع طبیعی شهرستان فیروزکوه به منظور تعریض راه‏ های مواصلاتی، ایجاد فضای سبز در مسیر جاده‏ ها و احداث کولاک‏ گیر منطقه گدوک امسال در اختیار وزارت و شهرسازی قرار گرفته است.

به منظور احداث واحدهای راهدارخانه جدید در گردنه‏ های برف‏ گیر بشم و گدوک و راهدارخانه ارجمند نیز در مجموع ۳۰۰ متر مربع از زمین‏ های منابع ملی به راه و شهرسازی واگذار شده است.

حتی ایل‏ راه‏ های شهرستان فیروزکوه نیز در دفتر روزنامه رسمی قوه قضائیه به ثبت رسیده است و با این اقدام، از هرگونه تعرض به ایل‏ راه‏ ها جلوگیری می‏ شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، دام‏ هایی که از کویر استان سمنان به مناطق ییلاقی طالقان، کرج، دماوند، قزوین، لار، نور، بلده، پلور و حاشیه هراز کوچ می‏ کنند، باید از ایل‏ راه‏ های شهرستان فیروزکوه عبور کنند.

وجود حدود ۴۰۰ کیلومتر راه عشایری در سطح شهرستان فیروزکوه نشان‏ دهنده گستردگی و وسعت زیاد شهرستان فیروزکوه است.

استان سمنان استان مازندران ایران پلیس راهور جاده دماوند راه و شهرسازی سال نو شرق استان تهران فضای سبز

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها