کد خبر: 32438 0

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از اعزام بیش از ۱ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از راه زمینی و هوایی خبر داد.

به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود اخوان با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال ۹۱ مجموعاً یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر به زیارت عتبات عالیات اعزام شده اند که از این تعداد حدود ۳۰۰هزار نفر از طریق مرز هوایی به کشور عراق ترانزیت و مابقی از مرز زمینی اعزام شده اند.

وی با اشاره به تحولات صورت پذیرفته در این حوزه و همچنین افزایش میزان اعزام زائران در فاصله زمانی اخیر و رفع مشکلات رفاهی شهروندان و شرکت های ایرانی گفت: در طول این مدت ریاست سازمان حج و زیارت توجه ویژه ای به موضوع عتبات داشتند و برگزاری نخستین همایش مدیران عتبات در سال ۹۱ دستاوردهای خوبی داشته است.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: با پیگیری ها و دستورات ویژه رئیس سازمان بدهی شرکت های ایرانی در این حوزه به یک سوم تقلیل یافت که بزودی به صفر خواهد رسید. در این راستا مشکل ارزی نیز حل و ارز مورد نیاز جهت خرید اقلام مختلف تامین شده است.

افزایش ۳برابری ظرفیت اعزام روزانه زائران به عتبات

اخوان ادامه داد: همچنین در بخش اعزام زائر نیز با رفع مشکلات موجود میزان ناوگان زمینی اعزام از ۴۰ اتوبوس به ۱۴۰دستگاه در روز افزایش پیدا کرده است و در واقع ظرفیت اعزام زائر به ۳ برابر افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: با همکاری شرکت های هواپیمایی از تاری ۲۱اسفند سال ۹۱ تا ۱۴ فروردین سال جاری تعداد ۱۰۰ پرواز به پروازهای روزانه ما افزوده شده که مجموعا به ۱۴۰ پرواز رسیده است و این عدد نشان از استقبال خوب هموطنان از سفر هوایی دارد.

به گفته وی هزینه سفر هم باتوجه به صرفه جویی های انجام شده حدود ۵۰دلار کاهش داشته و در خصوص هزینه های ناوگان در بخش هوایی ۱۰درصد و در بخش زمینی ۱۵درصد کاهش داشته است.

اتوبوس ارز صرفه جویی عراق مشکلات روزانه افزایش زائران اعزام عتبات

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
سایر رسانه ها