کد خبر: 32163 0

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان گفت: مراسم ویژه تحویل سال ۱۳۹۲ در جوار آرامگاه بوعلی سینا برگزار می‌شود.

به گزارش پارس علیرضا ایزدی امروز در گفت و گو با فارس با بیان اینکه امسال تحویل سال نو در جوار آرامگاه حکیم هزاره ها انجام می شود، افزود: با توجه به قداست آرامگاه بوعلی سینا در بین مردم و استقرار ستاد تسهیلات نوروزی، مراسم تحویل سال نو ۹۲ در این محل برگزار می شود.

به گفته وی، در ایام نوروز برنامه های متعددی برای مسافران و شهروندان در نظر گرفته شده است، که از جمله آن می توان به نواختن موسیقی های سنتی در جوار آرامگاه باباطاهر اشاره کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان اضافه کرد: در شب عید نوروز جشن بزرگی در سالن ورزشی انقلاب برپاست که ویژه برنامه هایی تدارک دیده شده است.

وی به اجراهای حاجی فیروز اشاره کرد و عنوان داشت: حاجی فیروز و کارناوال شادی نیز هر روز عروسک گردانی را خواهند داشت.

ایزدی با اشاره به شهادت حضرت زهرا (س) یادآور شد: با توجه به اینکه از روز پنجم فروردین به بعد سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) را در پیشرو داریم، برنامه ها از ششم فروردین رنگ و بوی دیگری پیدا می کند.

وی به بازارچه های سوغات و صنایع دستی همدان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: باراچه های متعددی در سطح استان تدارک دیده شده که سوغات محلی همدان و شهرستان های استان را ارائه می کنند.

انقلاب تحویل سال تحویل سال نو حضرت فاطمه ستاد تسهیلات نوروزی شادی شهادت حضرت زهرا مسافران میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نوروز

ارسال نظر

آخرین اخبار
پربحث ترین ها
پربحث ترین
سایر رسانه ها